Klub Weightlifting Kiełpino

Nasza miejscowość sportem stoi, kolejne osiągnięcia naszych młodych sztangistów, pomimo krótkiego istnienia Klubu Weightlifting Kiełpino, Pan Arkadiusz Makurat tak zmotywował młodych zawodników, że już mają bardzo dobre wyniki. Klub Weightlifting Kiełpino zanotował przełomowe osiągnięcia podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików rozegranych w Nowym Dworze Gdańskim. Zawodnicy, po raz pierwszy uczestnicząc w zawodach tej rangi, zdobyli medale i pokazali ogromną determinację. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że po raz pierwszy w historii tej dyscypliny w powiecie kartuskim, reprezentant Kiełpina zdobył złoty medal w podnoszeniu ciężarów – co czyni to wydarzenie wyjątkowym dla lokalnego sportu.Wszystkie te sukcesy są dowodem nie tylko talentu i ciężkiej pracy, ale także znakomitego przygotowania zawodników przez trenera Arkadiusza Makurata, któremu asystowała Agata Makurat. Trener, z ogromnym zaangażowaniem, wprowadził młodych sportowców w świat olimpijskiego podnoszenia ciężarów, co zaowocowało sukcesem, jakiego jeszcze w tej dyscyplinie w powiecie kartuskim nie było.Funkcjonowanie drużyny Weightlifting Kiełpino wspiera również wiceprezes klubu Jarosław Plichta, a jego zaangażowanie oraz pomoc w organizacji stowarzyszenia i szkoleniu młodzieży przyczyniły się do rozwoju tej dyscypliny w Kiełpinie i okolicach.

Wyniki zawodników:

Aleksandra Miłosz (14 lat) wywalczyła srebrny medal w dwuboju oraz złoty medal w podrzucie w kategorii wagowej do 59 kg. Jej wyniki to:

• Rwanie: 52 kg (srebro)
  • Podrzut: 68 kg (złoto)
  • Dwubój: 120 kg (srebro)

Justyna Teca, najmłodsza zawodniczka (13 lat), zajęła 4. miejsce w dwuboju oraz zdobyła brązowy medal w podrzucie w kategorii do 64 kg. Wyniki Justyny to:

• Rwanie: 46 kg
  • Podrzut: 60 kg (brąz)
  • Dwubój: 106 kg

Tomasz Miłosz w kategorii do 96 kg zdominował rywalizację, zdobywając trzy złote medale – w rwaniu, podrzucie oraz dwuboju. Wyniki Tomasza to:

• Rwanie: 78 kg (złoto)
  • Podrzut: 110 kg (złoto)
  • Dwubój: 178 kg (złoto)

GRATULACJE DLA ZAWODNIKÓW, TRENERÓW I RODZICÓW, ŻE MAMY ZDOLNĄ MŁODZIEŻ!!!