STOWARZYSZENIE KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH „KIEŁPINIANKI”

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Kiełpinianki” powstało 27.02.2020. Zostało założone przez kilkanaście kobiet, pochodzących głównie z naszego Sołectwa. Prezesem Kiełpinianek została wybrana jednogłośnie Dominika Biekisz-Olejnik, pozostali członkowie Zarządu to Dorota Zarach oraz Urszula Cirocka. W Komisji Rewizyjnej zasiadają Wioletta Plichta, Kamilla Czerwińska i Anita Lidzbarska.

Stowarzyszenie zrzesza kobiety różnych zawodów, o rozmaitych zainteresowaniach. Celem KGW jest nie tylko upowszechnianie tradycji i przekazywanie jej młodszym pokoleniom, ale również obrona praw oraz reprezentowanie interesów kobiet wiejskich i ich rodzin.

Osiągnięcia Kiełpinianek:
?Udział w Biegu Żołnierzy Wyklętych w Kiełpinie w marcu 2020 roku
?Podczas pandemii koronawirusa z pomocą kobiet z powiatu kartuskiego i żukowskiego uszycie ponad 4800 maseczek wielorazowego użytku oraz ponad 100 fartuchów.
?Organizacja konkursu plastycznego dla dzieci „Bohaterowie w czasach pandemii” we współpracy z Publiczną Biblioteką W Kartuzach oraz Niepublicznym Przedszkolem Aniołek w Kiełpinie.
?Latem udział w Gaszyn Challenge oraz prezentacja swoich wyrobów w CIT w Kartuzach.
?W grudniu 2020 r. dzięki dotacji Burmistrza Kartuz przeprowadzenie warsztatów artystycznych z elementami Kaszubszczyzny (malowanie na drewnie, szkle, bombek, garncarstwo).
?Organizacja akcji Świąteczna Paczka dla osób potrzebujących z Sołectwa Kiełpino razem z Sołtysem, Radą Sołecką oraz Niepublicznym Przedszkolem Aniołek w Kiełpinie.
?Przed Świętami Bożego Narodzenia razem z dziećmi przyozdobienie świerku srebrzystego, znajdujący się we Wspólnej Chacie w Kiełpinie.
?Organizacja konkursu na najpiękniejszego bałwana.
?Organizacja warsztatów artystycznych dla dzieci – malowanie na drewnie, styczeń i luty 2021.

Panie chętne do wstąpienia w szeregi Kiełpinianek zapraszamy do kontaktu przez FB mailowo: Kieł pinianki@gmail.com lub telefonicznie: 505 030 806