Sport

Klub Sportowy Amator Kiełpino

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej na co dzień prowadzi zajęcia z piłki nożnej dla mieszkańców z terenu Kiełpina i całej gminy Kartuzy w różnych grupach wiekowych: od dzieci, poprzez grupy juniorskie i seniorskie, zabezpieczając w ten sposób czas wolny mieszkańcom oraz promując szeroko pojętą kulturę fizyczną. Klub w swej historii sięgającej roku 1983 osiągnął bardzo dobre wyniki w rywalizacji piłkarskiej na szczeblu wojewódzkim i stał się jednym z wiodących klubów szkolących piłkarzy w gminie Kartuzy i całym powiecie kartuskim.KS Amator Kiełpino od kilku lat z powodzeniem prowadzi wspólnie z Urzędem Miasta Kartuzy akcję ?Gram w piłkę, żyję zdrowo?, której głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia, sportowa aktywizacja mieszkańców Kiełpina i okolic ? głównie dzieci i młodzieży właśnie poprzez organizację systematycznych zajęć szkoleniowych z piłki nożnej. 29 września 2015 roku klub powołał Akademię Biegową Amator Kiełpino, która prowadzi zajęcia biegowe dla amatorów biegania, dorosłych i młodzieży. W zajęciach organizowanych na stadionie w Kiełpinie, uczestniczy regularnie kilkanaście osób z terenu całej gminy.

Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Sportowy Amator Kiełpino na co dzień prowadzi zajęcia z piłki nożnej dla mieszkańców z terenu Kiełpina i całej gminy Kartuzy w różnych grupach wiekowych: od dzieci, poprzez grupy juniorskie i seniorskie, zabezpieczając w ten sposób czas wolny mieszkańcom oraz promując szeroko pojętą kulturę fizyczną. Klub w swej historii sięgającej roku 1983 oraz od 2003 roku po wznowieniu działalności osiągnął bardzo dobre wyniki w rywalizacji piłkarskiej na szczeblu wojewódzkim i stał się jednym z wiodących klubów szkolących piłkarzy w gminie Kartuzy i całym powiecie kartuskim.Od kilku lat z powodzeniem prowadzi wspólnie z Urzędem Miasta Kartuzy akcję ?Gram w piłkę, żyję zdrowo?, której głównym celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz sportowa aktywizacja mieszkańców Kiełpina i okolic z dyscypliny piłka nożna.We wrześniu 2015 roku klub utworzył nową sekcję ? lekkoatletyczną. Dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia treningowe dla młodzieży i dorosłych amatorów biegania.Jest to pierwsza sekcja LEKKOATLETYCZNA w gminie Kartuzy, która stworzyła ofertę udziału w zajęciach treningowych, zawodach lekkoatletycznych, młodzieży i dorosłym, którzy pragną rozpocząć przygodę z Królową Sportu. Zawodnicy reprezentujący Akademię Biegową Kiełpino w imprezach sportowych na Pomorzu i innych zakątkach Polski są wspaniałymi sportowymi ambasadorami walorów turystycznych tej części Kaszub i oczywiście Kiełpina.Od lutego sekcja wspólnie z gminą Kartuzy uruchomiła projekt ?Lekkoatletyka jest sportem dla każdego? ? czyli wszystkich, którzy żyją aktywnie lub dopiero pragną zacząć uprawiać tą dyscyplinę sportu, wyczynowo czy amatorsko ? to bez znaczenia. W sportowej grupie, liczącej już teraz blisko 20 zawodników, każdy znajdzie sobie miejsce, bowiem głównym celem efektywna aktywizacja i integracja mieszkańców poprzez sport, a zwłaszcza bieganie, mieszkańców gminy Kartuzy. Ponadto KS Amator Kiełpino jest inicjatorem ciekawych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w gminie Kartuzy. W grudniu ubiegłego roku kilkaset uczestników wspaniale pędziło czas podczas Mikołajkowego Marszu Zdrowia połączonego z mikołajkowymi biegami dla dzieci oraz licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Marsz miał charakter otwartego, bezpłatnego happeningu rekreacyjnego i prozdrowotnego dla wszystkich mieszkańców gminy Kartuzy i przyjezdnych.

W roku 2016 prócz wspomnianej drugiej edycji Mikołajkowej imprezy, która odbędzie się 17 grudnia, władze klubu wraz z partnerami planują wprowadzić na stałe do kalendarza kolejne ciekawe wydarzenia: Bieg Arasmusa, turniej piłkarski dla juniorów oraz Bieg Niepodległościowy. Wszystkie inicjatywy mają się odbyć w Kiełpinie.

Prezes klubu

Mariusz Lamk
kontakt: 504-235-594