Apel do mieszkańców!

Szanowni mieszkańcy! Od 25 marca 2015 roku pełnię urząd sołtysa największej wsi w gminie Kartuzy, czyli Kiełpina, w związku z czym, chciałbym podziękować za otrzymany mandat zaufania. Sprawowana funkcja jest ogromnym zaszczytem, ale także wielkim obowiązkiem, z którego chciałbym się jak najlepiej wywiązać.

O moim ogromnym zapale oraz chęci modernizacji Kiełpina świadczy fakt, iż wraz z nową Radą Sołecka oraz wieloma, chętnymi do pomocy mieszkańcami, w ciągu zaledwie czterech miesięcy, wykonaliśmy kilka inwestycji:

 1. Wykonaliśmy piękny parkan przy kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła,
 2. 06.2015r. pomiędzy jeziorami, zorganizowaliśmy sobótki,
 3. Przeprowadziliśmy prace porządkowe na ulicach Dworcowej i Bema,
 4. Mamy swoją stronę internetową,
 5. Zorganizowaliśmy sprzątanie ulic Starowiejskiej, Kolejowej, Szkolnej oraz Długiej,
 6. Poprawiliśmy wyjazd z ul. Szkolnej w Lesznie na drogę woj. 224.

 

W trakcie obecnego 2015 roku zostaną zrealizowane kolejne przedsięwzięcia:

 1. Położymy 300 płyt drogowych Jumbo na ul. Szkolnej oraz 100 na ul. Grodziskowej,
 2. Realizujemy projekt budowy chodnika na ul. Długiej o długości 1,5 km, którego wykonawcą jest ZDP w Kartuzach. Obszar, na którym zostanie położony nowy chodnik to odcinek prowadzący za stadion oraz Dom Sportowca. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 16 tysięcy złotych. W tym roku położymy 100 m. tegoż chodnika, natomiast w kolejnych latach, sukcesywnie dalsze jego części,
 3. Uporządkujemy teren wokół dworca PKP Kiełpino Kartuskie,
 4. Udoskonalimy naszą stronę internetową dzięki zespołowi redakcyjnemu, w którego skład wchodzą: Pani Agnieszka Kaźmierska, Pan Stanisław Miłosz oraz Pan Łukasz Brylowski,
 5. Przygotowujemy wieniec na gminne dożynki, które odbędą się 30.08.2015r.

 

Jako, że potrzeb mieszkańców jest bardzo dużo, czego jestem świadom, tj.:

 • brakuje koszy na śmieci,
 • brakuje przydrożnych lamp,
 • brakuje chodników, ławek,
 • potrzebne są drobne kwoty na prace cząstkowe oraz działalność kulturalna,

w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Kartuzach  utworzyłem konto bankowe,  na które  darczyńcy mogą wpłacać pieniądze.                                     W związku z tym, proszę Państwa o pomoc, każda przekazana nam złotówka, jest bardzo cenna. Jeśli będziemy mieli dodatkowe środki, wspólnie zdecydujemy na jaki konkretny cel daną kwotę przeznaczymy.

Aby dokonać finansowej pomocy, bardzo proszę o wpłatę na konto o nr. 25  102018110000050201889534, z tytułem: Daruję kwotę?, na rzecz sołectwa Kiełpina.

Dodatkowe dane:

Gmina Kartuzy

83-300 Kartuzy

Ul. Gen. Józefa Hallera 1

NIP 599-001-05-83

URZĄD MIEJSKI W KARTUZACH BANK BP

Nr konta: 25  102018110000050201889534

 

Obiecuję, że przeprowadzę w Kiełpinie liczne zmiany, ale też liczę na Państwa, społeczne zaangażowanie.                                                                     Moją życiową dewizą są słowa trzydziestego piątego prezydenta USA, Johna Fitzgeralda Kenned?ego, ?nie pytaj się co kraj może zrobić dla Ciebie, ale co ty możesz zrobić dla Kraju?.

 

Sołtys Kiełpina i radny do Rady Miejskiej w Kartuzach

MIROSŁAW PACZOSKA

Komentarze są wyłączone.