DLACZEGO MASZ WZIĄĆ UDZIAŁ W WYBORACH??

Wiele osób, szczególnie młodych, zastanawia się nad tym czy wybory mają sens. Twierdzą, że ich głos nie ma faktycznego wpływu na politykę. 

Nie, nie mają racji.

Wybory mają sens, a każdy głos jest ważny i być może przeważy szalę na korzyść popieranej przez ciebie drogi rozwoju kraju oraz sposobu wydatkowania środków publicznych.

Udział w wyborach to twoje prawo, obywatelski obowiązek i jednocześnie przywilej. Jest to wyraz patriotyzmu, troski o kraj i podstawowy mechanizm demokracji.

Głosując dajesz dobry przykład innym.

Głosowanie to doskonały sposób by pokazać co jest dla Ciebie ważne. Jeśli zaś nie zagłosujesz, sam odbierasz sobie prawo do późniejszego rozliczania polityków, krytyki czy też narzekania.

Decyduj o swoim kraju sam, a nie obarczaj tym innych, którzy być może nie zrobią tego zgodnie z twoimi oczekiwaniami oraz przekonaniami.

Nie mów, że nie nasz na kogo głosować, bo wśród wielu kandydatów znajdziesz kogoś, kto myśli podobnie do ciebie, jest najbliższy twoich wartości i przekonań. Ten ktoś lub ugrupowanie z pewnością spełni choć część twoich oczekiwań.

WIĘC GŁOSUJ!

Każdy głosujący ma satysfakcję z tego, że nie jest biernym obywatelem i może brać udział we wprowadzaniu zmian w swoim kraju.

Idź na wybory, żeby inni nie decydowali za ciebie.

Głosuj po to byś ty i potomni żyli w pięknym, dobrze zorganizowanym kraju. 

Idź na wybory by potem nie „płakać” gdy inni zagłosują wbrew tobie.

Komentarze są wyłączone.