Dramat ludzi…

Niestety duże opady deszczu wyrządziły ogromne szkody na ulicy Marii Konopnickiej, droga zniszczona, posesje zalane. Była taka sytuacja w 2017 roku, ale skala zniszczeń jest ogromna. Dopiero dzisiaj mogłem na żywo zobaczyć, co może wyrządzić woda, w tym miejscu pragnę przeprosić mieszkańców, że nie odbierałem telefonów, ponieważ od 13 do 21 lutego nie było mnie kraju. Na bieżąco prowadzę rozmowy z Urzędem Gminy- Panem A. Markowskim, Burmistrzem Kartuz, M. G. Gołońskim. Dzisiaj twa naprawa drogi- są prowadzone rozmowy z deweloperem Osiedla Marii Konopnickiej. Jeden wniosek trzeba   postawić- każdy właściciel powinien sam zagospodarować wodę ze swojej posesji, a nie wylewać na drogę. W tym miejscu woda leci, z wielu dróg, także trzeba zagospodarować ogromną ilość wody. Nie jestem fachowcem, trzeba postawić zbiornik- czy studnia chłonna, ale trzeba przeprowadzić badania gruntu. Niestety warunki pogodowe oraz nieodpowiedni stan kanalizacji deszczowej tylko  to utrudnia.

Na portalach internetowych jest wiele kłamstwa i manipulacji. Na fb został umieszczony mój sms  z korespondencji  z Panią Eweliną. Jako sołtys Kiełpina i radny gminy Kartuzy stoję w obronie każdego mieszkańca . Pani dewlepor- jest członkiem rady sołeckiej od początku i na bieżąco prowadzimy rozmowy na temat ulicy Marii Konopnickiej. Oto treść pełna s -mesa

….Dobry wieczór sprawdziłem przyczynę zalania woda leci z pól i deweloper budując domy powinien zagospodarować wody opadowe zgodnie z ustawą. Każdy właściciel powinien zagospodarować wody opadowe takie jest stanowisko urzędu gminy przepraszam za błędy językowe, ale ekran jest na zielono, wyświetlacz padł…  – sobota 19 luty 2021 roku. Proszę internautów o zwrócenie uwagi, wpis jest stanowiskiem urzędu gminy, takie otrzymałem informacje z gminy.  Żadne obraźliwe wpisy nie zniszczą  bardzo dobrych relacji na linii członków rady sołeckiej- sołtys. To tyle w tym temacie.

ulica Marii Konopnickiej

M.P.

Komentarze są wyłączone.