Dziękujemy za otwarte serca i wrażliwość

Kochani Mieszkańcy!

Z serca dziękujemy za Waszą obecność na IV Sobótkach Sołectwa Kiełpino na Gminnym Stadionie w Kiełpinie. Tematem przewodnim Wigilii Dnia Św. Jana Chrzciciela było hasło „Nazwijamy, nasplatamy wianeczków”.

W kościołach chrześcijańskich jest to również okres przede wszystkim święcenia ziół leczniczych. Z ziół obowiązkowo święcone są dziurawiec, macierzanka orazkwiaty ogrodowe.W chorobie miała także pomagać paproć trzymana w izbie. W krajach bałtyckich i skandynawskich święto Jana Chrzciciela nazywa się również ?dniem lub wieczorem ziół?. Dlatego też w ten wyjątkowy i radosny czas pragniemy złączyć się z tymi, którzy z powodu chorób potrzebują nas najbardziej. 

Bardzo mocno wsparliście kochani p. Karolinę Treder nauczycielkę Niepublicznego Przedszkola „Aniołek”, zmagającą się z nowotworem piersi. Rada Sołecka zebrała 3411,3 zł. 

Dziękujemy za otwarte serca i wrażliwość. 

Społeczność lokalna przygotowała wiele ciekawych atrakcji. Wszystkim, którzy współorganizowali to wydarzenie gorąco dziękujemy.

Jak wspominał Jan Paweł II „człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Sołtys i Rada Sołecka

Komentarze są wyłączone.