Historyczna uchwala?

Historyczna uchwala?

Jutro mija dwa miesiące, gdzie radni Rady Miejskiej uchwalili uchwałę nr 38 w sprawie poboru podatku od nieruchomości w sprawie inkaso. W uzasadnieniu czytamy m.in W zawiązku z panującą pandemią korono wirusa notowane są kolejne rekordy zakażeń, czego skutkiem jest wprowadzenie dodatkowych ograniczeń w celu ochrony naszego zdrowia. Pobór podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego w drodze inkasa znacząco zwiększa ryzyko zakażenia zarówno mieszkańców jak i inkasentów. W aktualnej sytuacji zalecone jest ograniczenie wszelkiego bezpośredniego kontaktu.

Dla przypomnienia autorzy Klub Radni Samorządni– nie podpisali się z imienia i nazwiska, pomimo próśb  w czasie sesji 28. 10.2020r. nie mieli odwagi wypowiedzieć swoich argumentów. Niestety układ polityczny 13  radnych jest nie korzystny dla sołtysów, którzy swoją systematyczną pracą spotykają się wielokrotnie ze swoimi mieszkańcami. Grupa radnych bez konsultacji z przedstawicieli wsi podjęła taką decyzję. Sołtysi nawet nie otrzymali obwieszczenia z uchwałą nr 38. Jest to celowe zamierzenie. Radni potrzebują tylko głosów w czasie kampanii wyborczej. Oto lista radnych, którzy tak potraktowali sołtysów

M. Treder, K. Kałużna, T. Kriger, A. Borzestowki, R. Duszyński, A. Dawidowski, T. Belgrau, J. Richert. M. Bobkowska, E. Klein- Kajeta, A. Pryczkowski, A. Pruszak.

Reasumując:

W demokracji rządzi większość, ale każdy radny czy sołtys został wybrany by służyć mieszkańcom. Niestety od marca 2020roku panuje koronowirus, ale trzeba pracować wśród mieszkańców. Jako przykład w grudniu dla 59 rodzi przygotowaliśmy wraz z radą sołecką paczki świąteczne- Dar serca. Wszyscy sołtysi zachowują procedury wprowadzone  przez nasz rząd, umawiamy się telefonicznie. Niestety układ rządzący wie wszystko najlepiej, nie bierze pod uwagę głosu przedstawicieli wsi. Polityka jest brutalna, bo musi być skuteczna. Ciekawe czy w okresie kolęd, przyjmą księdza do swojego domu, bo sołtys już dostał prezent na Święta Bożego Narodzenia już w październiku. Niestety jeszcze trzy lata będą wojenki, gdzie nie liczy się człowiek i dobro gminy Kartuzy.

M.P.

Komentarze są wyłączone.