II BIEG ARASMUSA

Bieg Arasmusa w Kiełpinie? zgłoszenia od 1 marca, a w programie coraz więcej sportowych atrakcji!

Bieg ARASMUSA w naszym Kiełpinie jest jednym z największych na Kaszubach o czym mogliśmy się przekonać już podczas pierwszej odsłony.  Impreza zdobyła uznanie w oczach startujących zawodników i kibiców, a dla naszych mieszkańców była wyjątkowym wydarzeniem upamiętniającym także jubileusz 775-lecia powstania miejscowości.

Do kolejnej edycji upamiętniającej postać ks. Antoniego Arasmusa pozostało 6 miesięcy, więc organizatorzy niedługo rozpoczynają proces rejestracji uczestników, opublikowali regulamin i podają kilka najważniejszych informacji. Serdecznie zapraszamy już teraz.

Czy warto pobiec Arasmusa? Oczywiście! Taką szansę w tym roku będzie miało w atestowanym biegu na szybkiej trasie 5 kilometrów aż 700 biegaczy! To wyjątkowy bieg dla wszystkich biegaczy, którzy cenią sobie wszystkie najwyższe standardy jakie powinna spełniać impreza wysokich lotów! Pragniemy by nas mieszkańcy mogli być dumni z imprezy promującej ich miejscowość nie tylko na Kaszubach, ale i w całym kraju. Nie zabraknie więc dobrej oprawy, sprawnej obsługi, znakomitych nagród i klasowych wyników. Zadbamy o wiele szczegółów byście poczuli klimat prawdziwego sportowego święta dla całych rodzin.

Zwiększyliśmy ilość kategorii wiekowych ? łącznie nagrodzonych zostanie aż 16! Ponadto po raz pierwszy zostaną rozegrane otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na 5km. Z kolei mieszkańcy powiatu kartuskiego po raz drugi staną w szranki o tytuł tego najszybszego. Zadbamy byście mieli przyjemność pościgać się z wyśmienitą czołówką, także międzynarodową , ale też będziemy wspierać naszych najszybszych krajowych sportowców, którzy będą mieli sposobność powalczyć o specjalne bonusy. Te ostatnie także będzie można zdobyć za pobicie rekordu trasy wśród kobiet i mężczyzn. Łączna pula nagród nie jest jeszcze znana, ale zapewniamy, że nagrody będą sowite. ? przekazują Organizatorzy.

Nasz bieg przede wszystkim ma sprawiać dużo frajdy naszym mieszańcom, gościom i samym zawodnikom, ma integrować całe środowisko biegowe oraz aktywizować rodziny. Ma być też efektywną promocją Kiełpina nie tylko na Pomorzu. Taką dobrą ogólnopolską imprezą na wysokim poziomie na dystansie 5 kilometrów, której po prostu brakowało w tej części kraju. Cieszę się, że tak wiele osób pragnie współpracować przy Arasmusie, począwszy od firm, instytucji, mieszkańców Kiełpina, wolontariuszy i oczywiście naszych zawodników Akademii Biegowej. Jako, że wywodzę się ze sportu wyczynowego, dla mnie bardzo istotnym elementem jest wysoki poziom sportowy, dlatego postaramy się także i od tej strony zapewnić dobre widowisko. W ubiegłym roku na starcie stanęło kilku medalistów krajowego czempionatu więc liczę, że w tym roku będzie podobnie. Mamy jeszcze wiele pomysłów i niespodzianek, więc gwarantuję, że pozytywnych emocji nie zabraknie. ? przekazuje Karol Nowakowski, Dyrektor biegu.

 

Przypominamy ubiegłoroczne wyniki czołówki:

Wyniki mężczyzn:
1. Dominic Mailu Musyimi (KEN) ? 14:30
2. Marek Kowalski (POL) ? 14:37
3. Łukasz Kujawski (POL) ? 14:48

Wyniki kobiet:
1. Dominika Nowakowska (POL) ? 17:03
2. Monika Czapiewska (POL) ? 17:22
3. Beata Lupa (POL) ? 17:34

Tego samego dnia będzie można zgłosić swój akces do 2. Marszu Arasmusa ? w tym roku wsłuchując się głosy sympatyków start zaplanowano 5 minut po biegaczach, a ponadto zapewniony zostanie wszystkim pomiar elektroniczny.

Zgłoszenia do biegów dziecięcych i młodzieżowych ruszą na początku wakacji.

Warto dodać, że wydarzenie jest firmowane znakiem ?Best Kaszebe Run? czyli nowym cyklem imprez biegowych na Kaszubach, które skupiają nowoczesne biegi gwarantujące wysoki standard.

Poniżej najważniejsze informacje dotyczące zgłoszeń i klasyfikacji:

Limit uczestników biegu na 5km: 700 zawodników.

Limit marsz nordic walking 5km: 200 zawodników

Termin zgłoszeń:

Start: 1.03.2017r. godz. 12:00

Koniec: 31.08.2017r. godzi. 21:00

 Zgłoszenia pod tym linkiem:

 Nasi mieszkańcy są oczywiście zwolnieni z opłat dlatego bardzo gorąco zachęcamy do zgłoszeń, ale tyko tych zawodników, którzy rzeczywiście pobiegną lub będą maszerować, tak by nie blokować miejsc.

Podobnie jak rok temu, liczymy także na współpracę w zakresie sponsorskim z lokalnymi przedsiębiorcami, firmami i zachęcamy do kontaktu już teraz.

Dodajmy, że z każdej opłaty startowej 3 zł przekazane zostaną na cele charytatywne w ramach akcji ?Biegamy i Pomagamy?, którą to organizatorzy zainicjowali rok temu. Szczegóły podamy niebawem.

W ramach opłaty za pakiet startowy uczestnik otrzymuje:

– numer startowy + agrafki
– pomiar elektroniczny biegu

– wodę, baton w pakiecie startowym

– wodę i owoce po biegu
– koszulkę sportową, techniczną (opcja pakietu Standard)
– medal na mecie

– bogaty bufet po biegu

– kupon na losowanie nagród

Klasyfikacje:

 1. Generalna kobiet i mężczyzn
  1. Obywatelek i Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej
  2. 1. Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego na 5km ? 16 klasyfikacji wiekowych!
  3. Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego w biegu ulicznym na dystansie 5km ? K/M.
  4. Mistrzostwa Akademii Biegowej ? K/M
  5. Najszybszy debiut ? K/M
  6. Najstarszy i najmłodszy zawodnik/zawodniczka.

Śledźcie naszą stronę internetową www.biegarasmusa i profil na facebook?u, na którym będzie sporo konkursów m.in. pakiety startowe do wygrania.

Pozdrawiamy i zapraszamy do Kiełpina!

Organizator oraz Partnerzy:

 • Akademia Biegowa Kiełpino
 • Klub Sportowy Amator Kiełpino
 • Sołectwo Kiełpino
 • Parafia pw. Św. Michała Archanioła w Kiełpinie
 • Stowarzyszenie ?Kiełpie?
 • Gmina Kartuzy
 • Powiat Kartuski

Kontakt:

bieg@biegarasmusa.pl
www.biegarasmusa.pl

Komentarze są wyłączone.