Konkurs SENIORZY W AKCJI 14 EDYCJA

Edycja. Do zgarnięcia nawet 15 000 zł! 

Jak co roku szukają osób, które chcą być aktywne w swoich miejscach zamieszkania, angażować się w sprawy lokalne i proponować ciekawe przedsięwzięcia oparte na własnych pomysłach i na swoich pasjach. W tej edycji konkursu wspierają działania, które pokazują, że ?bezpieczny dystans? nie dotyczy relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych ? opowiada Katarzyna Świątkiewicz, kierownik programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Seniorzy w akcji ? Aktywni w pandemii

U podstaw konkursu ?Seniorzy w akcji? leży chęć znalezienia jak najlepszych i różnorodnych pomysłów na zaangażowanie osób 60+ w życie społeczne. Konkurs pokazuje, że osoby starsze to nie tylko odbiorcy oferty do nich kierowanej, ale także pomysłodawcy i realizatorzy działań w swoich społecznościach. W projektach ?Seniorów w akcji? to właśnie osoby starsze pełnią funkcję animatorów projektów, koordynatorów i menedżerów. W ramach programu animatorzy nie tylko realizują projekty, ale również rozwijają swoje umiejętności. Podczas warsztatów online, zjazdów i pracy indywidualnej z tutorami dopracowują swoje pomysły, przygotowują się do ich realizacji, dowiadują się, jak podnosić poziom relacji i komunikacji w zespołach projektowych. Warsztaty to też okazja do wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami konkursu, omówienia etapu rozwoju poszczególnych projektów i uzyskania wsparcia. Wśród zeszłorocznych projektów znajdują się przykłady działań, które z powodzeniem można przenieść do internetu. Animatorzy z poprzedniej edycji programu korzystali z dostępnych narzędzi do zdalnej komunikacji. Spotykali się na zoomie, skype oraz organizowali transmisje na żywo w mediach społecznościowych.

Najważniejszym wyzwaniem, przed którym stoją teraz lokalne organizacje i instytucje, jest pokonywanie skutków izolacji, budowanie nowych relacji międzyludzkich i poszukiwanie nowych sposobów odbudowania więzi. ? mówi Małgorzata Stanowska, koordynatorka konkursu ?Seniorzy w akcji? z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ?ę?. W tym roku zarówno planowanie, jak i realizacja działań związanych z konkursem będą odpowiadać na bieżące potrzeby. Chcemy, aby uczestnicy czuli się komfortowo i bezpiecznie, dlatego większość spotkań i warsztatów odbędzie się w formule online, do czasu aż będziemy mogli na nowo spotkać się i rozmawiać ze sobą twarzą w twarz. ? dodaje.

Jak się zgłosić?

Konkurs skierowany jest do osób starszych oraz par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba młodsza o co najmniej 25 lat) we współpracy z organizacją pozarządową lub instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego o dotację (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury). Konkurs ma przyjazną formułę. Do wzięcia udziału nie jest potrzebne doświadczenie w pisaniu projektów. Procedura jest bardzo uproszczona. Liczy się pomysł, chęć do działania i umiejętność współpracy z ludźmi. Autorzy projektów otrzymają silne wsparcie merytoryczne. Nie tylko zrealizują swój pomysł pod okiem ekspertów, ale również rozwiną się jako lokalni liderzy i animatorzy. W ramach konkursu można uzyskać dotację w wysokości do 15 000 zł.

Aby zgłosić się do konkursu, należy wypełnić formularz listu intencyjnego, który jest dostępny TUTAJ. Składanie listów intencyjnych trwa do 22 marca 2021 roku.

Konkurs ?Seniorzy w akcji? realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ?ę? w ramach Programu ?Uniwersytety Trzeciego Wieku ? Seniorzy w akcji? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

REGULAMIN KONKURSU

Już prawie 400 projektów z całej Polski zostało zrealizowanych we współpracy z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ?ę? w ramach programu ?Uniwersytety Trzeciego Wieku ? Seniorzy w akcji? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Zainspiruj się i zrealizuj swój pomysł! Zobacz kilka ukończonych projektów: PROJEKTY

Może Cię zainteresować:

Komentarze są wyłączone.