Mikołaje opanują Kartuzy ?święto rekreacji na Rynku! Zapraszamy na Marsz.

biegmikołajkowy

Na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia na ulicach Kartuz zrobi się tłoczno nie tylko z powodu przedświątecznych zakupów, ale także z uwagi na ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu jaką oferują Klub Sportowy Amator z Kiełpina oraz Urząd Miejski w  Kartuzach

W dniu 19 grudnia 2015 roku odbędzie się Mikołajkowy Marsz Zdrowia, który będzie pierwszą tego typu inicjatywą prozdrowotną w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Marsz będzie miał charakter otwartego, bezpłatnego happeningu rekreacyjnego dla wszystkich mieszkańców gminy Kartuzy i przyjezdnych.

Szczegółu zdradza Prezes klubu AMATOR ? Waldemar Wrobel:
– Każdy uczestnik otrzyma bezpłatnie czapkę mikołajkową i wspólnie kilka minut po godz. 11.00 wyruszymy z Rynku spokojnym marszem na trasę wokół jeziora Klasztornego Małego. Przygotowujemy się na udział około 300 uczestników, choć czapek mikołajkowych ufundowanych przez Burmistrza Kartuz będziemy mieli pół tysiąca! Czapki będzie można odbierać na Rynku w biurze imprezy między 9:30 a 11.00. Ponadto w tym czasie każdy będzie mógł wypełnić kupon, który weźmie udział w losowaniu nagród ? wystarczy wziąć udział w marszu. Nagród mamy naprawdę sporo, a główną będzie wartościowy tablet. Po marszu każdy otrzyma gorącą herbatę, kawę i smaczną drożdżówkę. W trakcie happeningu  będzie można skorzystać z porad dietetyka, zmierzyć poziom cukru, ciśnienia i BMI. To nie wszystko ? po marszu odbędą się zabawy ? tańce integracyjne, konkursy z nagrodami, występy sekcji Kartuskiego Ośrodka Kultury oraz biegi dla przedszkolaków oraz uczniów klas od I do VI. Dla wszystkich uczestników upominki oraz puchary dla zwycięzców i medale dla najlepszych trójek. Tutaj zgłoszenia od godz. 9:30 do 12:30. Mogę dodać, że rozgrzewkę przed biegami dzieci poprowadzi Dominika Nowakowska ? nasza Mistrzyni, znakomita biegaczka, która między kolejnymi wyjazdami na zgrupowania będzie gościem imprezy. ? przekazuje nam inicjator imprezy.

Uczestnicy pokonają wspólnie marszem trasę liczącą ok. 2 km z Rynku na ul. Kościuszki, Majkowskiego, al. Filozofów, Klasztorną na osiedle XX lecia i powrót na Rynek, propagując w ten sposób zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

– Głównie pragniemy rozruszać naszych mieszkańców w tym ponurym jesienno ? zimowym okresie. I promować aktywność fizyczną, która dodaje energii i poprawia samopoczucie. Marsz będzie miał formę spaceru, bez rywalizacji, po prostu symbolicznie, a sama impreza będzie w okresie świąt prawdziwą i niecodzienną atrakcją, chwilowym oderwaniem od świątecznego pośpiechu i zgiełku. Przyłączą się także do nas mikołaja na rowerach z grupy Rowerowe Kaszuby. Świetna zabawa to nasz priorytet. Nie zapadamy w sen zimowy, tylko chcemy pokazać, że nasze ogólne zdrowie zależy przede wszystkich od aktywności fizycznej, którą uprawiamy przez cały rok, nie tylko sezonowo. Do naszej inicjatywy przyłączyło się wiele instytucji i firm, które myślą podobnie jak my i wspierają nasze działania, za co już teraz im dziękuję i serdecznie zapraszam. ? dodaje Prezes Wróbel.

Patronat nad imprezą udzielili Burmistrz Gminy Kartuzy oraz Urząd Wojewody Pomorskiego.

 

Komentarze są wyłączone.