Oszuści próbowali wyłudzić pieniądze ?na żołnierza WOT?

Jak poinformowała rzecznik prasowa 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej Aneta Szczepaniak, wraz z rozpoczęciem działań żołnierzy WOT w związku z pandemią koronawirusa doszło do pierwszego przypadku podszywania się pod terytorialsa i próby wyłudzenia w ten sposób pieniędzy.

W ramach walki z pandemią koronawirusa żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej udzielają wsparcia kombatantom, osobom starszym i przebywającym w kwarantannie. Działania prowadzone są w ramach operacji ?Odporna wiosna?. Zadania terytorialsów obejmują między innymi dostawy żywności i leków, w tym zakupy. To postanowili wykorzystać oszuści, którzy próbowali podszyć się pod żołnierza WOT. Żaden z pełniących terytorialną służbę wojskową żołnierzy nie może brać pieniędzy od osób, które nie są w systemie pomocowym i nie są pod opieką lokalnej brygad OT.

Do przypadku wyłudzenia pieniędzy doszło w ostatnich dniach w Zabrzu. Oszust zadzwonił do starszej osoby, prosząc o pieniądze, za które rzekomo miał zrobić zakupy. Na szczęście przebywająca w domu kobieta zorientowała się, że to może być próba oszustwa i skontaktowała się z koordynatorem ds. wsparcia w brygadzie OT, który się nią opiekuje.

J.G.

Komentarze są wyłączone.