Sport uczy pokory i wytrwałości ? spotkanie z Dominiką Nowakowską

W ostatnią sobotę listopada w kameralnej sali kominkowej parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kiełpinie odbyło się spotkanie z wybitną lekkoatletką, Dominiką Nowakowska, finalistką Mistrzostw Świata i wielokrotną Mistrzynią Polski w biegach średnich i długich.

Podczas spotkania, którego inicjatorami byli sołtys Kiełpina Mirosław Paczoska oraz Prezes Klubu Sportowego Amator Kiełpino Waldemar Wróbel, postanowiono przybliżyć mieszkańcom sylwetkę utytułowanej biegaczki i zarazem mieszkanki Kiełpina, która jest naszą nadzieją na udział w przyszłorocznych Igrzyska Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Wśród zgromadzonych blisko 30 osób można było dostrzec dzieci, młodzież i dorosłych m.in. Pani Regina Olszewska wraz zespołem) , znajomych biegaczy amatorów i sympatyków sportu, którzy z dużym zainteresowaniem słuchali opowiadań Dominiki i jej trenera Karola, a prywatnie męża, o początkach sportowej kariery, biegowych wojażach i codziennej rutynie treningowej oraz wyrzeczeniach z tym związanych. Nie zabrakło także pytań dotyczących sposobu odżywiania czy ciekawostek z dalekich zakątków naszego globu z Meksyku, Portugalii czy Angoli.

Ponad dwugodzinne spotkanie upłynęło w niezwykle miłej atmosferze, także dzięki obecności gospodarza czyli księdza proboszcza dr Arkadiusza Okroja.

– Już teraz planujemy zorganizować kolejne spotkanie z Dominiką, tym razem w szkole w Kiełpinie, tak by przybliżyć sylwetkę naszej Mistrzyni wszystkim naszym uczniom. Sport i rekreacja powinny stanowić filar wychowania młodego człowieka, oczywiście w formie tej czynnej, ale także edukacyjnej, która niesie za sobą również ogromne wartości. Takie spotkania motywują, uczą wytrwałości i rozbudzają w dzieciach i młodzieży niebywałe chęci do pracy nad sobą, rozwijaniu własnych talentów i byciu cierpliwym. To wszystko później przydaje się w życiu codziennym. Dominika jest takim przykładem o czym mogliśmy posłuchać podczas spotkania i rozmów w kuluarach. W swej bogatej karierze, która zresztą jeszcze trwa, miała sukcesy i porażki, ale nigdy się nie poddawała i jest doskonałym wzorem godnym naśladowania ? przekazuje nam Pan Mirosław Paczoska.

tekst i zdjęcia wykonał Pan Karol Nowakowski

 

DSC_1044DSC_0019DSC_00151 (1)

Komentarze są wyłączone.