Spotkanie z kulturą?

Zapraszam na niezwykłe wydarzenie kulturalne, które odbędzie on-line, 8 listopada 2020 roku o godzinie 17.00 . Za kilka dni będziemy obchodzić Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę, warto odświeżyć naszą pamięć w tym trudnym czasie pandemii.  

Niepodległość, kocham i rozumiem” – program słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej Koncert będzie można obejrzeć na kanale YouTube Gminnej Biblioteki Publicznej w Somoninie.
Link do wydarzenia:
https://www.youtube.com/watch?v=xjsrzpEGIJA&fbclid=IwAR0KhyVxxmDAxSBI8IumiCVvSUAbqv1yXXXuTAUvebXXtmZzLTd8fBUnPBM
Program słowno-muzyczny przeplatany literaturą romantyzmu, oświecenia oraz tekstami współczesnymi, łącznie z nauczaniem Jana Pawła II. Poza typowymi piosenkami patriotycznymi, jak ?Czerwone maki na Monte Cassino?, ?Legiony to żołnierska nuta? w programie można usłyszeć także utwory muzyki rozrywkowej mówiące o Polsce, np. ?Mury? Jacka Kaczmarskiego, ?Nie żałuję? ? Edyty Geppert, ?Nie pytaj o Polskę? Grzegorza Ciechowskiego. W programie wezmą udział także dzieci, które wyrecytują wiersz ?Kto ty jesteś? Polak mały?. Koncert odbędzie się w wykonaniu Agencji Artystycznej theArt z Mysłowic. Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Jesienny pociąg do historii”.
Projekt jest dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu ?Patriotyzm Jutra 2020?.

M.P.

Komentarze są wyłączone.