W Kiełpinie szykuje się szybki bieg Arasmusa na 5 kilometrów!

W ostatnią sobotę września główną ulicę Kiełpina, ul. Długą, opanuje tłum kilkuset biegaczy! A wszystko za sprawą 1 edycji Biegu Arasmusa, który odbędzie się 24 września na dystansie 5 kilometrów.

W założeniu bieg na być jednym z największych wydarzeń sportowych w naszym powiecie, promocją Kiełpina i gminy Kartuzy oraz uczczeniem jubileuszu 775-lecia Kiełpina i pamięci związanego z nim duszpasterza ks. Antoniego Arasmusa, zasłużonego dla całego środowiska w czasach międzywojennych kapłana

– Chcemy uczcić pamięć naszego wybitnego księdza rektora Antoniego Arasmusa i pokazać Kiełpino i Kaszuby z jak najlepszej strony w naszym kraju, bowiem impreza będzie miała charakter ogólnopolski. W tym roku Kiełpino obchodzi 775-lecie powstania, więc pierwsza edycja biegu doskonale wpisuje się w obchody tegoż jubileuszu. Jako organizatorzy pragniemy dołożyć wszelkich starań by zawody stały na wysokim poziomie jakościowym i sportowym, tak by każdy wyjechał z mnóstwem pozytywnych wrażeń. ? informuje sołtys Kiełpina Mirosław Paczoska.

Bardzo ciekawie zapowiadają się klasyfikacje. Szybka trasa oraz nagrody powinny przyciągnąć zawodników z tzw. elity, czołowych biegaczy z naszego kraju. Jednak oprócz tego zostaną rozegrane mistrzostwa powiatu kartuskiego czy też wyłoniony zostanie Mistrz Kiełpina oraz najszybsi debiutanci. Amatorzy będą nagradzani w aż 14 kategoriach wiekowych.

– Dystans 5 kilometrów jest idealny dla początkujących biegaczy, na początek przygody ze startami w biegach masowych – bezpieczny i sprawiający ogromną satysfakcję. Dla wszystkich bardziej doświadczonych i dla tych ?ścigaczy?, którzy pragną powalczyć o rekord życiowy, skutecznie podnosi efektywność treningów i  startów na dłuższych dystansach, np. w perspektywie następnych startów na 10 km czy w półmaratonie. Mogę zdradzić, że mamy szybką trasę i przygotowujemy mnóstwo atrakcji m.in. bieg rodzinny na dystansie 1 kilometra w formule run and fun czy też liczne towarzyszące biegi dla dzieci. Liczymy, że dzięki zaangażowaniu i wsparciu sponsorów uda się przygotować wspaniałe widowisko ? przekazuje i zaprasza Karol Nowakowski, koordynator imprezy i trener biegaczy w klubie Amator Kiełpino.

Imprezę poleca Dominika Nowakowska jedna z najlepszych biegaczek w Polsce, finalistka mistrzostw Świata, która na swoim koncie ma już tytuł Mistrzyni Polski na 5km, a ponadto na co dzień mieszka i trenuje w Kiełpinie. Już teraz na bieg zapraszają organizatorzy:

Klub Sportowy AMATOR i AKADEMIA BIEGOWA Kiełpino, Parafia Kiełpino, Sołectwo Kiełpino, Stowarzyszenie KIEŁPIE oraz Gmina Kartuzy.

Zgłoszenia ruszają 20 czerwca. Na stronie internetowej https://elektronicznezapisy.pl/event/568.html. Opłata startowa biegu głównego wynosi 25 zł. Mieszkańcy Kiełpina oraz zawodnicy 65+ są zwolnieni z opłaty startowej. Ponadto wszystkie pozostałe biegi towarzyszące oraz atrakcje dla dzieci
i kibiców będą bezpłatne. Na bieżąco będziemy informować o nowościach.

Regulamin, zapisy oraz szczegóły już niebawem na stronie www.biegarasmusa.pl.
Kontakt: 510-555-033; trener@trener-biegowy.pl.

REGULAMIN Bieg Arasmusa

Komentarze są wyłączone.