ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI DLA POLAKÓW NA KRESACH

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Już w najbliższą niedzielę 11 grudnia, realizujemy Świąteczną zbiórkę żywnosci dla Polaków na Litwie. Jest to działanie w ramach ogólnopolskiej akcji: „Rodacy Bohaterom”, polegającej przede wszystkim na zbieraniu żywności, dwa razy w roku, przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą, dla naszych Rodaków na byłych Kresach Wschodnich II RP. Historia zadecydowała o nich, przesuneła granice na zachód i pozostawiła w obcym i wrogim państwie sowieckim. Po upadku ZSRS, znaleźli się w nowych trzech państwach, Litwie, Białorusi i Ukrainie. Jak wiemy poziom życia różni się pomiędzy wymienionymi krajami ale los Polaków w każdym z nich bywa często niewesoły. Żyją tam oni ich dzieci oraz wnuki, w zapomnieniu niejednokrotnie w dużej biedzie. Naszym obowiązkiem jako Polaków oraz piłsudczyków jest im pomóc. Tak żeby czuli nasze wsparcie i że o nich pamiętamy, w tym szczególnym momencie jakim są Święta Bożego Narodzenia i Wigilia. Wiemy, że dużo pomocy jest potrzebnej tutaj na miejscu, mieszkańcom w Polsce, na Kaszubach, cieszy więc że sporo akcji i coraz więcej się dzieje z każdym rokiem, również to, że nasi członkowie, piłsudczycy z Oddziału Kaszubsko-Pomorskiego są zaangażowani bezpośrednio w tą pomoc. Niech nasza akcja będzie takim uzupełnieniem pomocy obejmującej również polskie domy i rodziny tam na Kresach.

W związku z tym zwracamy się o Waszą pomoc przy zbiórce w niedzielę 11.12.16, przed kosciołem p.w. Św. Kazimierza w Kartuzach, przed i po Mszach Świętych.

Brakuje nam obecnie chętnych do pomocy. Potrzebujemy, żeby przy każdej mszy były 2 a najlepiej 3 osoby, które będą się zmieniały. Nie będzie to zbyt skomplikowane, potrzebna jest przede wszystkim nasza obecność. Rozpoczynamy od mszy na g. 8:30, od godziny 8:00 i podbnie pół godziny przed każdą następną mszą oraz jakiś czas po zakończeniu do rozejścia się wiernych, aż do godziny 19:00.

Podajemy godziny Mszy Świętych: 8:30, 9:45, 11:00, 12:15, 19:00

Prośba do chętnych o wybranie jednej lub dwóch godzin w trakcie których będą chcieli uczestniczyć w zbiórce.

Czekamy na zgłoszenia najlepiej do piątku, tak żebyśmy mogli dobrze zaplanować zmiany. Czasu jest mało więc prośba o szybkie decyzje. Zgłoszenia tradycyjnie na ten adres oraz tel:664465531 (również sms).

 

W załączeniu ulotka/plakat, prośba o dystrybucję elektroniczną oraz wydruku papierowego w miarę mozliwości, wśród rodziny i znajomych.

Zapewniamy gorącą herbatę i dobrą atmosferę:)

Mają nam pomagać również Koledzy ze Szwadronu Kawalerii 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich z oddziału w Wieżycy, w umundurowaniu i z wyposażeniem kawaleryjskim.

Dziękuję i pozdrawiam,

Tomasz Kocent

Związek Piłsudczyków RP

Oddział Kaszubsko-Pomorski w Kartuzach

Prezes Zarządu Oddziału

Major Związku

Komentarze są wyłączone.