3. Bieg Arasmusa już w niedzielę – tłumy biegaczy i moc atrakcji czekają w Kiełpinie

Organizatorzy już odliczają dni do trzeciej odsłony Biegu Arasmusa, jednego
z największych biegów na dystansie 5 kilometrów na Pomorzu. Do Kiełpina przyjedzie ponad 1,5 tysiąca zawodników z całej Polski i setki kibiców z regionu, którzy wezmą udział w różnych propozycjach biegowych i pro sportowych. Wśród zawodników pojawią się medaliści krajowych czempionatów, setki amatorów i zawodnicy
z zagranicy. To największe święto sportu w gminie Kartuzy i powiecie kartuskim, które przeobraża się na prawdziwy festiwal sportu znakomicie promując cały region kaszubski. Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Burmistrz Kartuz ? Mieczysław Grzegorz Gołuński, Starosta Janina Kwiecień oraz Marszałek Woj. Pomorskiego Mieczysław Struk. Niemalże wszystkie listy startowe są wypełnione po brzegi, ale dla spóźnialskich jest jeszcze szansa na start w biegu głównym czyli na 5 kilometrów oraz w biegu rodzinnym. W dniu imprezy w biurze zawodów będą przygotowane pakiety na taką okoliczność. Przypomnijmy, że zawody rozrywane są ku pamięci zasłużonego rektora kiełpińskiej parafii jakim był Patron biegu ks. Antoniego Arasmusa. Wydarzenie zainicjowała w roku 2016 Akademia Biegowa Kiełpino. Nieprzerwanie głównymi Partnerami Instytucjonalnymi jest Gmina Kartuzy i Powiat kartuski. W tym roku sponsorem strategicznym zostało Przedsiębiorstwo Budowlane ?Górski?, sponsorami głównymi ?Dan-Dach? Daniel Borys oraz Firma Transportowa ?Kastel? z Somonina.

Biuro zawodów i programowe nowości

Biuro zawodów będzie czynne od godz. 10:00 w budynku na terenie miasteczka biegowego przy stadionie na ul. Długiej 78A w Kiełpinie. Start imprezy w najbliższą niedzielę 16 września o godz. 13:00. Jako pierwsze na starcie pojawią się dzieci. Łącznie zaplanowano 9 biegów, a frekwencyjnie będzie to ok. 400 młodych sportowców. Chwilę po nich wystartuje totalna nowość, nie tylko w programie Biegu Arasmusa, ale także debiut w tej części kraju. Ma to być emocjonujący bieg dla Par. Organizatorzy zapowiadają, że to będzie prawdziwy hit i ogromna dawka pozytywnych emocji. Start przewidziano na godzinę 13:50.

Elita, nagrody, goście i mistrzostwa Polski Weterynarii

Niecodziennie zapowiada się udział gości specjalnych. Jednym z nich będzie Jacek MEZO Meyer! Znany muzyk i raper (chociażby z takich przebojów jak „Sacrum”, „Ważne” i ?Życiówka?), który od kilku sezonów jest rozpoznawalny także w środowisku biegowym. Znakiem sztandarowym biegu jest także poziom wynikowy i krajowa czołówka, a ta licznie gromadzi się na starcie. Elitę biegu mężczyzn otwiera Tomasz Grycko  ubiegłoroczny zwycięzca i rekordzista trasy (14:21), wielokrotny medalistka Mistrzostw Polski. W dobrej dyspozycji jest także Łukasz Kujawski, legitymujący się rekordem życiowym 14:06. Rok temu zajął IV lokatę, a dwa lata temu trzecią z wynikiem 14:48. Na trasie zobaczymy także reprezentanta Kenii ? Barnabasa Kipyego Bor. Co ciekawe zawodnik dopiero co przybył do Polski na maraton Wrocławski, który odbył się w minioną niedzielę i zawodnik..?wygrał z wynikiem 2:17. Czeka więc nas prawdziwe ściganie. Wśród pań na starcie nie zabraknie utytułowanej kiełpinianki – Dominiki Nowakowskiej, wielokrotnej mistrzyni Polski na 5km, 10km i  finalistki mistrzostw Świata, z rekordem życiowym z 2013 roku an ulicznej piątce 15:52. Zwyciężczyni i rekordzistka trasy z pewnością będzie chciała powalczyć z klasowymi biegaczkami z Pomorza ? Eweliną Paprocką czy Moniką Kujawską. Zawodnicy z czołówki powalczą o premie finansowe ? 700 zł za I mce, 600 zł ? II mce, 500 zł – III mce oraz odpowiednio 400-200 zł za miejsca IV-VI. Ponadto za znakomite wyniki, rekord trasy oraz klasyfikację najszybszych polaków przygotowano atrakcyjne bonusy. W tym miejscu warto zaznaczyć, że po raz pierwszy przewidziano nagrody w klasyfikacjach wiekowych ? od 150 zł za I mce, 100 zł II mce i 50 zł III mce. Takie same nagrody otrzymają zawodnicy walczący w mistrzostwach Powiatu kartuskiego. Łączna pula nagród finansowych to blisko 15 tyś. złotych i  drugie tyle w postaci nagród rzeczowych, upominków i pięknych statuetek, które powędrują do zawodników w kategoriach wiekowych, losowaniu i kategoriach dodatkowych! Dodajmy, że blisko 30 pracowników weterynarii stanie na starcie pierwszych Mistrzostw Polski Weterynarii na dystansie 5 kilometrów!

Bieg rodzinny ? RUN AND FUN 1km ? zapisy na miejscu

Po raz kolejny, także od godziny 10:00 ruszą zgłoszenia na bieg Rodzinny Run nad Fun. Ci, którzy nie zapisać się na bieg główny będą mieli okazję wystartować wspólnie z innymi członami swojej rodziny w prozdrowotnym happeningu dla rodzin ? biegu run and fun na dystansie 1 km. Przygotowanych zostało aż 500 miejsc, a główną ideą jest promocja prozdrowotnych nawyków wśród wszystkich, bez względu na wiek. Dla uczestników na mecie będą czekały medale oraz nagroda dla najliczniejszej rodziny.

Utrudnienia

Informujemy o utrudnieniach w ruchu na drodze powiatowej w Kiełpinie na ul. Długiej od wysokości stadionu sportowego (Długa 78) do Bernardówki (skrzyżowanie na trasie Somonino-Kartuzy). Utrudnienia i wstrzymanie ruchu z przerwami nastąpi w godzinach od 14:45 ? 15:15 oraz 15:30 ? 17:00. Poza tym prosimy kierowców o szczególną ostrożność w pobliżu stadionu od momentu rozpoczęcia imprezy aż do zakończenia
z uwagi na poruszanie się zawodników poboczem drogi z parkingów na miejsce imprezy.

Biegamy dla Magdaleny Cyrzan!

Impreza ma wymiar charytatywny. Każde 3 zł z opłaty startowej  w biegu głównym będzie przeznaczone dla Magdaleny Cyrzan z Kiełpina. Wspieramy leczenie
i rehabilitację Magdy, która od 15 lat zmaga się z SM (chorobą stwardnienia rozsianego), a od 13 lat porusza się na wózku. Również na samej imprezie wszelkie datki od uczestników mile widziane.

Program:

10:00 ? 15:30 ? biuro zawodów
13:00 ? START BIEGÓW DZIECIĘCYCH
13:50 ? START BIEGU DLA PAR
14:20 ? DEKORACJA BIEGÓW DZIECIĘCYCH, BIEGU DLA PAR
15:00 ? BIEG RODZINNY 1km – zapisy na miejscu – 400 miejsc!
15:35 ? WSPÓLNA ROGRZEWKA
16:00 ? START BIEGU GŁÓWNEGO 5km
17:15 ? DEKORACJA I LOSOWANIE NAGRÓD
13:00 ? 18:00 ? LICZNE ATRAKCJE DLA DZIECI, strefa cateringowa.

Strefa aktywności dla dzieci i strefy kibica

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu w niedzielne popołudnie do kibicowania wszystkim zawodnikom. Z pewnością emocji sportowych, także na tym najwyższym poziomie, nie zabraknie. Mali i duzi uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych atrakcji: dmuchawców, wielkich gier tematycznych, malowania buziek, kolorowanek, zabaw z piłeczkami, skręcanych baloników, kawiarenki. To wszystko przygotuje Przedszkole Aniołek z Kiełpina.  Ponadto zapraszamy także do punktu kibicowania, który specjalnie będzie przygotowany na trasie w okolicach 2 i 3 kilometra na placu przy Przedszkolu Aniołek. Impreza nie mogła by się odbyć bez zaangażowania lokalnego samorządu, wielu prywatnych firm i osób fizycznych oraz wolontariuszy ? tym wszystkim już teraz składamy podziękowania!

Bądźcie z nami w Kiełpinie! Do zobaczenia na starcie!

3. Bieg Arasmusa – propozycja Partner Medialny

 

 

 

Informacja prasowa

Komentarze są wyłączone.