5 gwiazdek od European Athletics dla Biegu Arasmusa!

Europejskie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne European Athletics przyznało po raz kolejny certyfikat jakości znanej imprezie biegowej rozgrywanej od dwóch lat w Kiełpinie ? Biegowi Arasmusa, tym razem w postaci 5 gwiazdek! Ostatnia edycja odbyła się 17 września. Wydarzenie organizowane przez Akademię Biegową Kiełpino i Gminę Kartuzy, a także Partnerów czyli miejscową Parafię, Stowarzyszenie Kiełpie i Powiat Kartuski przyciągnęło blisko 1,5 tysiąca uczestników!

To wielkie wyróżnienie dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz to większe uznanie w oczach uczestników i staje się wiodącą imprezą w powiecie kartuskim ? komentuje Karol Nowakowski, Dyrektor biegu

Co dokładnie oznacza dla zawodników przyznanie 5 gwiazdek, cytujemy: „Bieg gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony, oraz wysoką jakość usług podczas imprez z bardzo dużą liczbą uczestników.”  Wyróżnienie to jest potwierdzeniem i gwarancją profesjonalnie przygotowanej, zabezpieczonej i zorganizowanej imprezy. European Athletics wypracowało najważniejsze standardy jakości i bezpieczeństwa dla biegów ulicznych na całym kontynencie.  Konsultacje z wiodącymi specjalistami, biegaczami, organizatorami imprez biegowych oraz Europejskimi Federacjami i Stowarzyszeniami Lekkoatletycznymi pozwoliły na wyselekcjonowanie zestawu 54 kryteriów podlegających ocenie. Standardy te mają służyć sprostaniu i utrzymaniu wysokich oczekiwań i wymagań całego środowiska biegowego na tle wciąż rosnącej ilości imprez biegowych w Europie ? czytamy na stronie federacji. Istnieje trzy stopniowa sala oceny imprezy – od jednej do pięciu gwiazdek. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym cieszyliśmy się z wejścia do programu i otrzymaniem 1 gwiazdki.

W organizację i zabezpieczenie naszego biegu zaangażowanych jest kilkadziesiąt osób ? zawodników i sympatyków naszego klubu, Partnerów, wolontariuszy z miejscowego Gimnazjum, Harcerzy, strażaków ochotników, personel medyczny, ochrony, sędziów i oczywiście Sponsorów. Pragniemy stworzyć wszystkim uczestnikom komfortowe i bezpieczne warunki  startu. Dbamy nie tylko o wysoki poziom sportowy imprezy, ale również o zapewnienie dodatkowych atrakcji dla dzieci, wspaniałą rodzinną atmosferę. Dla nas kluczowe jest by każdy wyjechał z Kiełpina z mnóstwem wrażeń, był po Kaszubsku ugoszczony i co istotne nie mógł się doczekać kolejnej edycji. Podobne podchodzimy organizując Santa Run Kartuzy, a już niedługo do tego grona dołączy marcowy Bieg Żelaznego w Kiełpinie. Zależy nam by region kartuski był kojarzony właśnie z dobrymi sportowo imprezami. To najlepsza promocja regionu.  ? dodaje Nowakowski.

Dodajmy, że Bieg Arasmusa znajduje się w wąskim gronie polskich imprez w europejskim kalendarzu biegowym Running for All – http://www.european-running4all.org/pl/

W roku ubiegłym w biegu głównym finiszowało 590 biegaczy i ponad setka maszerujących. Ponadto w biegach dziecięcych i biegu rodzinnym wzięło udział blisko 800 osób. Do tego setki kibiców. Kolejna, trzecia już edycja odbędzie się 16 września. Aktualnie trwają prace nad usprawnieniem kilku elementów imprezy oraz pozyskiwaniem Partnerów i Sponsorów. Po raz kolejny głównym Partnerem Instytucjonalnym będzie Gmina Kartuzy. Limit uczestników biegu głównego rozgrywanego na atestowanej trasie 5 kilometrów wynosić będzie 800 zawodników startujących niemalże z całego kraju, a wśród nich utytułowani Polscy i zagraniczni biegacze. Jeszcze w lutym organizatorzy ogłoszą nabór do programu ambasadorskiego, który ma przybliżyć szerszemu gronu Patrona imprezy ks. Antoniego Arasmusa oraz promować cały region Kaszubski.

Zgłoszenia do biegu głównego ruszą 1 kwietnia, a w wakacje będzie można dokonać zgłoszenia do biegów dziecięcych. Wszelkie szczegóły na stronie www.biegaramsusa.pl.

Komentarze są wyłączone.