Akademia Biegowa w Kiełpinie ? coraz więcej zmotywowanych biegaczy

Świetnie radzą na okolicznościowych imprezach biegowych zawodnicy zrzeszeni w Akademii biegowej Amator Kiełpino. Przypomnijmy, że klub sportowy Amator Kiełpino powołał we wrześniu ubiegłego roku drugą sekcję sportową ? lekkoatletyczną. Od tego czasu trener Karol Nowakowski prowadzi zajęcia sportowe dla wszystkich biegaczy amatorów oraz osób aktywnych. Treningi mają charakter ogólnorozwojowy i biegowy.

– Liczba zrzeszonych zawodników w Akademii jest coraz większa z czego się bardzo cieszymy. Powoli będziemy rozszerzać grupę młodzieżową bo potencjał wśród dzieci jest spory. Od tego roku realizujemy projekt ?Lekkoatletyka dla każdego?, na który otrzymaliśmy wsparcie z Urzędu Miasta Kartuzy. Jego celem jest promocja i rozwój lekkiej atletyki wśród wszystkich mieszkańców gminy i zachęcenie do aktywności fizycznej. W naszym teamie znajdzie się miejsce dla dosłownie wszystkich, którzy mają brak przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportów wytrzymałościowych ? tych, którzy dopiero pragną założyć biegowe buty i w perspektywie kilku miesięcy wystartować w zawodach biegowych lub po prostu lepiej się poczuć, zrzucić kilka zbędnych kilogramów oraz dla biegaczy mniej lub bardziej doświadczonych, którzy oprócz pasji biegania starają się także poprawiać swoje osiągi. Motywacja uczestników zajęć jest naprawdę ogromna, prze co przyjemnie w takich atmosferze prowadzi się treningi  ? przekazuje i zachęca do udziału w zajęciach trener Nowakowski.

Zawodnicy Akademii Biegowej coraz śmielej startują w różnych zakątkach Pomorza na imprezach biegowych i już mogą pochwalić się pierwszymi sukcesami. Podczas Grand Prix w biegach przełajowych w Lęborku w dniu 17 kwietnia, w kat. gimnazjalistów na dystansie 2 km III m-ce zajął młodzik Jakub Benka.

Dzień później liczna grupa pojawiła się w Linii na XI Biegu Przełajowym Terenami Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Na crossowej trasie ok. 10 kilometrów wystartowali:  Katarzyna Stencel (debiut na 10km!), Paulina Klawikowska, Grzegorz Główczewski, Grzegorz Stencel, Tomasz Klawikowski i Piotr Wierziński, który wywalczył wysokie 15 m-ce i piąte w at. M 40-49 ? 39:34. W biegu gimnazjalistów  roczniki 2000-2002 w mocnej obsadzie świetnie poradził sobie ponownie Jakub Benka (rocznik 2002)  ? piąty na mecie.

Warto wspomnieć, że w kategorii kobiet rywalizację wygrała mieszkanka Kiełpina Dominika Nowakowska (36:21), która wyraźnie pokonała drugą na mecie ? Aleksandrę Lisowska z Olsztyna (36:57). Aktualnie ubiegłoroczna trzykrotna medalistka mistrzostw Polski Nowakowska przygotowuje się do sezonu głównego na stadionie, który rozpocznie pod koniec maja. Mocno trzymamy kciuki za udany sezon, w którym Dominika będzie starała się wywalczyć kwalifikacje na dwie najważniejsze imprezy 2016 roku ? Mistrzostwa Europy w Amsterdamie w lipcu oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio w sierpniu.

WP_20160111_20_18_21_Pro

 

 

Przypominamy, że zajęcia odbywają się na stadionie w Kiełpinie ? w poniedziałki i środy o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

KS Amator Kiełpino

 

Komentarze są wyłączone.