Bezpieczeństwo  w Kiełpinie

Bezpieczeństwo  w Kiełpinie

 Niestety ruszyła brudna kampania wyborcza na portalu FB pan Łukasz Grzenkowicz  ocenia aktywność radych Rady Miejskiej, oczywiście ma do tego prawo.  Możemy zadać pytanie co Pan zrobił jak był Pan członkiem rady sołeckiej w Kiełpinie? Nie będę prowadził dyskusji na forum, prowadzę od 9 lat stronę kielpino.eu gdzie są konkretne działania nie tylko monitoring, ale bezpieczeństwo jest najważniejsze. Obecnie monitoring jest montowany wokół budynku Wspólna chata, na mój wniosek i radnego Pana Jarosława Plichty przekazaliśmy do gminy dane o niebezpiecznych miejscach na terenie całego sołectwa, gmina Kartuzy wystąpi o środki zewnętrzne, bądźmy dobrej myśli że otrzymamy dofinasowanie na to działanie. W czasie objazdu obecny był też informatyk.

Wcześniejsze działania na terenie sołectwa i pisma do instytucji:

 BEZPEICZNE DROGI W KIEŁPINIE

AKCJA ZBIERANIA PODPISÓW Z OKAZJI DNIA ŚW. KRZYSZTOFA (24.07.2016)

W tym roku Dzień Świętego Krzysztofa, Patrona kierowców, przypada w poniedziałek 25.07.2016 r. Z tej okazji, w naszej parafii pw. Św. Michała Archanioła w Kiełpinie, dzień wcześniej czyli w niedzielę 24.07.2016 r., jak co roku, odbędzie się święcenie aut, przy okazji Mszy Świętych. Tego dnia będzie również możliwość złożenia, swojego podpisu poparcia, na listach w ramach akcji, ?Bezpieczne drogi w Kiełpinie?. Dzięki uprzejmości i w porozumieniu z księdzem proboszczem dr Arkadiuszem Okrojem, będziemy czekali na chętnych przed kościołem, po mszach świętych o g. 9:30 i 11 oraz być może następnych. Sama akcja dotyczy poprawy bezpieczeństwa na drogach w naszej Wsi. Chodzi m.in. o postawienie sygnalizacji świetlnej, reagującej na przekraczanie dozwolonej prędkości, na ul Długiej, na szerokości przedszkola ?Aniołek?, czy progów zwalniających, w pobliżu Zespołu Szkół, na ul. Szkolnej. Najważniejszym celem akcji, jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, przede wszystkim naszym dzieciom, jak również osobom starszym, czyli tym najbardziej ?bezbronnym? uczestnikom ruchu drogowego. Jako, że mamy do czynienia z różnymi zarządcami dróg, prosimy o składanie jednocześnie podpisów na 3 listach, które następnie przekażemy do decydentów z gminy, powiatu i województwa. Władze samorządowe, wymienionych szczebli, powoli są informowane o naszej akcji. Będziemy się również starali o poparcie m.in. Policji i Straży Pożarnej (PSP i OSP). Obecnie podpisy, można składać w przedszkolu ?Aniołek?, żłobku ?Gucio?, Zespole Szkół w Kiełpinie oraz na plebanii. Zebraliśmy też znaczną ilość podpisów, podczas ostatniej zabawy sobótkowej. 24.06.2016r., za co bardzo dziękujemy składającym podpisy mieszkańcom oraz przedstawicielom Związku Piłsudczyków, którzy ochoczo zaangażowali się w akcję. O szczegóły będzie można zapytać, bezpośrednio przy stoliku. Dla chętnych, załączamy listy do wydrukowania i zebrania podpisów, w swoim gronie. Zachęcamy wszystkich do aktywnego włączenia się do akcji. Im nas więcej, tym będziemy bardziej skuteczni!

Organizatorzy

Związek Piłsudczyków Okręg Kaszubsko- Pomorski  prezes Tomasz Kocent

Sołtys Kiełpina- Mirosław Paczoska

                                                                                                                                       Dyrektor

ZDP  w Kartuzach

                                                                                                                Sz. P.   A. Puzdrowski

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców w Kiełpinie, miejscowości , która liczy prawie  4 tyś mieszkańców, zwracam się z prośbą w imieniu rady sołeckiej w Kiełpinie oraz setek mieszkańców, lista w załączniku 1 o złożenie wniosku  o postawienie fotoradaru na ul. Długiej. Na tej ulicy bardzo często dochodzi do przekraczania prędkości, łamanie przepisów ruchu drogowego przez kierowców. Liczne wypadki, kolizje, a nawet wypadki śmiertelne. Ta droga jest także skrótem dla podróżnych z gminy Somonino, którzy codziennie jadą do pracy do Trójmiasta. Szczególnie w okresie letnim, gdy jest duże natężenie ruchu dochodzi łamania przepisów. Mieszkańcy często zgłaszają te sytuacje na policje, czy do mapy zagrożeń za pomocą Internetu.  Liczne sklepy, dwa przedszkola, markety, ścieżka rowerowa do sąsiedniej miejscowości Mezowo powoduje duży ruch, niestety piraci drowi rozwijają kosmiczną prędkość. Jako mieszkaniec  proponuję postawienie fotoradaru na wysokości żłobek „Gucio” na wysokości stacji diagnostycznej, ale nie jestem ekspertem, niech to określą eksperci w tej dziedzinie. Mieszkańcy od wielu lat organizowali akcje „Bezpieczne drogi”, zgłaszali  od odpowiedzialnych instytucji potrzebę poprawy sytuacji na ul. Długiej w Kiełpinie.

W dniu 30 stycznia 2019r. w starostwie powiatowym odbyło się zebranie , sprawie omówienia dróg powiatowych w sołectwie Kiełpino tj. ul. Długa, Osiedlowa, Raduńska. W spotkaniu brali udział: wicestarosta- Piotr Fikus ,radna powiatu kartuskiego oraz członek Zarządu Powiatu Kartuskiego- Iwona FormelaDyrektor ZDP w Kartuzach- Andrzej Puzdrowski oraz sołtys Kiełpina, radny – Mirosław Paczoska, gdzie Pan dyr. ZDP w Kartuzach wyszedł z inicjatywą napisania wniosku sprawie fotoradaru pismo zostanie złożone w Inspekcji Transportu Drogowego w Warszawie. W czasie zebrania wiejskiego w Kiełpinie w dniu 26.02.2019r., również poparli ten projekt. Jeszcze raz zwracam się z apelem o pomoc w realizacji tego zadania.

Załącznik 1 Podpisy mieszkańców(405)

                                                                                 Kiełpino, 07.04.2019r.

Kierownik

ZDW w Kartuzach

Sz. P. J. Wojewódka

 W imieniu mieszkańców sołectwa Kiełpino, a w szczególności Leszna zwracam się z apelem o poprawę bezpieczeństwa drogi 224 na odcinku Kiełpino- Leszno, ul. Kartuska. Pragnę poinformować wyżej wymieniany odcinek drogi posiada zniszczoną nawierzchnię, która pamięta czasy E. Gierka, ok. 50 lat. Na wysokości Leszna mieszkańcy od wielu lat walczą o chodnik, brak przejścia dla pieszych, dzieci boją chodzić do szkoły czy przystanki autobusowe, wkrótce mieszkańcy będą chodzić na przystanek PKP Leszno . W części sołectwa znajdują się liczne firmy, duże zakłady, jest bardzo duże natężenie ruchu, dochodzi do licznych wypadków. Na zebraniu wiejskiemu 26. 02. 2019r. mieszkańcy sołectwa Kiełpino zgłaszali potrzebę budowy ciągu pieszo rowerowego Kiełpino- Leszno. Również zwracam uwagę na przebudowę skrzyżowania na Bernadynie, z ul. Długą poprzez budowy sygnalizacji  świetlej lewo i prawo skręty, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo.

 W załączniku 1- podpisy mieszkańców 405. Proszę rozważyć głosy mieszkańców

Komentarze są wyłączone.