Wymiana pieca

Otrzymuję od Państwa liczne pytania , w sprawie wymiany pieca, kopciucha, rozmawiałem w tej sprawie z kierownik działu ochrona środowiska z Panią Zientarską sprawa dotyczy pieca węglowego pozaklasowego klasa 1 i 2. Warto zainwestować dotację z programu Czyste Powietrze

Czy wymieniłeś już stary piec węglowy? Jeżeli nie – pospiesz się,  uzyskaj dotację w ramach Programu Czyste Powietrze lub Ciepłe Mieszkanie i ciesz się nowy piecem i świeżym powietrzem!

Burmistrz Kartuz przypomina o obowiązku wymiany pieca pozaklasowego (tj.  bezklasowego, klasy 1 i klasy 2) do 1 września 2024 r.

Powyższy obwiązek wynika z, obowiązującej na terenie całego województwa pomorskiego, uchwały antysmogowej, która narzuca terminy wymiany niskosprawnych źródeł grzewczych na bardziej przyjazne środowisku.

W ramach funkcjonowania Punktu Konsultacyjnego Czyste Powietrze, który znajduje się
w budynku Urzędu Miejskiego w Kartuzach, ul. Hallera 1 (parter – wejście od ul. 3 Maja) istnieje możliwość uzyskania doradztwa/konsultacji w zakresie wymiany kotła na bardziej ekologiczny oraz można uzyskać pomoc w wypełnieniu i rozliczeniu wniosku o przyznanie dotacji, w ramach dwóch obowiązujących Programów:

– Czyste Powietrze (dla budynków jednorodzinnych)

– Ciepłe Mieszkanie (dla lokali mieszkalnych w budynkach wielolokalowych).

Punkt konsultacyjny otwarty jest od poniedziałku – czwartku, w godzinach pracy Urzędu.

Serdecznie zapraszamy.

Komentarze są wyłączone.