Bieganie ? piękny sport dla każdego.

Rozpoczęły się zajęcia biegowe w Kiełpinie! Zaprasza: Akademia Biegowa AMATOR Kiełpino.

W ostatni wtorek września ruszyły zajęcia w ramach nowo powstałej Akademii Biegowej AMATOR Kiełpino. We wtorkowe późne popołudnie 14 osób spotkało się na inauguracyjnym spotkaniu. Oprócz spraw czysto organizacyjnych odbyły się oczywiście pierwsze zajęcia treningowe i to w świetle jupiterów na Kiełpińskim stadionie.  Władze klubu sportowego Amator Kiełpino wraz z trenerem Karolem Nowakowskim postanowili stworzyć ofertę dla wszystkich miłośników biegania z powiatu Kartuskiego. W zajęciach może wziąć udział każdy biegacz bez względu na poziom wytrenowania oraz adres zamieszkania, także Ci którzy pragną dopiero rozpocząć przygodą z bieganiem. To atrakcyjna propozycja spędzenia aktywnie wolnego czasu wychodząca naprzeciw wielkiemu zainteresowaniu bieganiem w naszym kraju i większej świadomości dbałości o

własaka_bieg_amatorane ciało  – informują organizatorzy.

?Początek jest najtrudniejszy. Zmotywowanie się do wysiłku, czasem przełamanie swojej dotychczasowej rutyny czy zmiana harmonogramu to pierwszy krok ku poprawie naszego ogólnego zdrowia. Zapewniam jednak, że organizm się odwdzięczy za regularną dawkę ruchu: lepszym samopoczuciem, lepszą regeneracją, wydajnością w pracy i domu, lepszym skupieniem, wyglądem oraz kondycją. Bieganie jako aktywność  – kształtuje nie tylko nasze ciało, ale i umysł. Ogólnie mówiąc bieganie przekłada się potem na wszystkie dziedziny naszego życia, a jest również przyjemne gdy trenuje się w grupie? ? zapewnia i wymienia walory biegania trener Karol Nowakowski.

Zajęcia mają wymiar także edukacyjny. Będę starał się Was edukować byście stali się świadomymi biegaczami. Od marszobiegu do biegania. Jak skutecznie redukować tkankę tłuszczową? Jak poprawić swoje osiągi w zawodach? Jak dobrać obuwie? Co jeść na śniadanie? Jak wykonywać prawidłowo ćwiczenia wzmacniające brzuch, grzbiet, pośladki, ręce? Biegać z pięty czy śródstopia? Kiedy zadebiutować w maratonie? Co daje biegaczowi siła biegowa i jak prawidłowo wykonywać jej elementy? Z czym się ?je? interwały? To tylko niektóre z pytań, na które na pewno dostaniecie pełną i rzetelną odpowiedź. Pamiętajcie – nawet, jeśli niektórzy uważają się za zaawansowanego biegacza lub biegaczkę, warto niekiedy powrócić do podstaw, aby zrealizować swoja ambitne cele! Warunki do treningu mamy doskonałe. Klub Amator dysponuje świetnym stadionem z oświetleniem i dlatego jesteśmy praktycznie niezależni od pory dnia. Zajęcie głównie odbywać się będą wieczorami ? na razie jest to 18.00, ale już planujemy przełożyć treningi na 19.00 by więcej osób mogło skorzystać z naszej oferty. ? dodaje szkoleniowiec.

Kolejne zajęcia w czwartek 1 października. A następne już w każdy poniedziałek i środę oraz także w soboty. Od listopada jeden trening odbywać się będzie na sali gimnastycznej w Kiełpinie.

Informacji można szukać na profilu Akademii Biegowej Amator Kiełpino na portalu facebook lub telefonicznie u trenera ? 510-555-033.

Nadesłane: Amator Kiełpino

Komentarze są wyłączone.