Biegli ku pamięci żołnierzy wyklętych

W sobotę w Kiełpinie miał miejsce I Kartuski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. ppor. Zdzisława Badochy ?Żelaznego?. Wydarzenie odbyło się w ramach III Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 W sobotę 11 marca w Kiełpinie odbył się I Kartuski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych im. ppor. Zdzisława Badochy ?Żelaznego?.

Organizatorami biegu byli Związek Piłsudczyków RP Oddział Kaszubsko-Pomorski w Kartuzach (prezesem zarządu oddziału jest Tomasz Kocent), Rada Sołecka w Kiełpinie wraz sołtysem Mirosławem Paczoska i KS Amator Kiełpino.

I Kartuski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych został zorganizowany w ramach III Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (organizator: Kazimierz Socha-Borzestowski).Patronat nad wydarzeniem objął Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz, który wręczał medale wszystkim biegaczom. Na mecie uczestników biegu witał, wspólnie z burmistrzem, ks. dr Arkadiusz Okrój, proboszcz kiełpińskiej parafii.

– Myślę, że bieg ?wyklętych? zagości na stałe w kalendarzu imprez gminy Kartuzy â€“ powiedział burmistrz Kartuz. – Liczę na to, że za rok będzie nas tutaj więcej â€“ dodał.

Na starcie biegu stawiło się około 50 uczestników. Rywalizowano w kilku konkurencjach, nie tylko biegowych. Poniżej przedstawiamy wyniki:

Dystans 1963 m (kobiety i mężczyźni):

 1. Dawid Rejter
 2. Jakub Benka
 3. Dawid Czerwionka

Kategoria najmłodszy uczestnik biegu na 1963 m (dziewczęta i chłopcy):

 1. Karol Kocent, ur. 2010
 2. Michał Byczkowski, ur. 2011
 3. Karol Hein, ur. 2010

Dystans 5 km (kobiety i mężczyźni):

 1. Paweł Bigus
 2. Robert Koseda
 3. Krzysztof Kostuch

Dystans Małego Patrioty, 200 m (dziewczęta i chłopcy):

 1. Patrycja Zwara
 2. Kamila Sikora
 3. Kinga Lewańczyk

Rzut granatem typu wojennego RG42 (kobiety):

 1. Weronika Plichta
 2. Kinga Lewańczyk
 3. Urszula Flisikowska

Rzut granatem typu wojennego F1 (mężczyźni):

 1. Piotr Smoliński
 2. Tomasz Lamk
 3. Tomasz Kocent

 

Komentarze są wyłączone.