?Bilet dla Brata?.

 

W lipcu bieżącego roku odbędą się w Polsce Światowe Dni Młodzieży, kandydaturę miasta Krakowa wskazał Jego Świątobliwość Papież Franciszek. Polacy będą mieli zaszczyt gościć około dwóch milionów młodzieży z całego świata. Młodzież zza naszej wschodniej granicy często nie dysponuje wystarczającymi środkami aby przyjechać na to wydarzenie. Dla nich geograficznie Kraków znajduje się stosunkowo blisko, niestety ekonomicznie nadal jest bardzo odległy. Tygodniowy pakiet pielgrzyma w Krakowie kosztuje ok 700zł. Dla ludzi np. z Ukrainy czy Białorusi jest to kwota, kilkakrotnie przekraczająca ich miesięczne zarobki.

Zwracam się z serdeczną prośbą o umożliwienie im udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Polską racją stanu jest aby bracia ze wschodu mogli poznać naszą kulturę, gościnność, zabytki. Zaowocuje to w przyszłości lepszą współpracą między naszymi krajami i wskaże młodzieży na fundamentalne znaczenie wartości chrześcijańskich dla rozwoju człowieka i rozwoju naszej cywilizacji.

Zwracam się więc z gorącą prośbą o wpłatę na  fundusz ?Bilet dla Brata?. Jest to projekt zainicjowany przez polskich pielgrzymów i wolontariuszy działający przy Krajowym Biurze Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. Do tej pory do tego projektu zwróciło się o pomoc ponad 80 grup z 13 krajów byłych republik radzieckich. Jak się okazuje wiele z tych młodych osób ma polskie korzenie albo jest opiekunami polskich misjonarzy pracujących na Wschodzie.

Strona i numer konta projektu:  http://www.biletdlabrata.pl/

na konto :  51 1500 1663 1216 6009 9321 0000

Komentarze są wyłączone.