Budżet gminy Kartuzy?

Wczoraj 8 marca 2021 roku radni ? Rady Miejskiej w Kartuzach uchwalili  dwie ważne uchwały Wieloletnia Prognoza Finansowa na lata 2021- 2030 oraz budżet na rok 2021. Oto niektóre zadania dotycząca naszego sołectwa Kiełpino:

  1. Zabezpieczono środki na oświetlenie m. in Leszno
  2. Rozbudowa sieci kanalizacyjnej ? dokumentacja 30 tyś (WPF)
  3. Budowa dróg, budowa ciągów pieszo- rowerowych- 2,127mln  na lata 2021- 2024
  4. Przebudowa ulicy Szkolnej ? dokumentacja 30 tyś
  5. Utwardzenie płytami Yoombo ul. M. Konopnickiej ? 50 tyś
  6. Budowa placu zabaw 50 tyś
  7. Utwardzenie ul. Uroczej i Pięknej- 50 tyś
  8. Utwardzenie ul. Leśnej- 50 tyś
  9. Zabezpieczenie środków realizowanych w ramach funduszu sołeckiego do ul Cukierniczej oraz ul. Starowiejskiej / od Leszna.

W czasie trwania sesji zwróciłem uwagę Burmistrzowi Kartuz, na poprawę bezpieczeństwa na ulicy Szkolnej na odcinku wokół szkoły, w związku z modernizacją ul Starowiejskiej jest to priorytetowe zadanie. Dziękuję członkom rady sołeckiej, członkom Stowarzyszenia Mieszkańców Kiełpina, a szczególnie wszystkim radnym za pozytywne potraktowanie spraw naszego sołectwa, które  zasługuje odpowiednie warunki. Budżet nie jest z gumy, mamy miasto Kartuzy oraz 24 sołectwa, ale marcowa sesja rodzi nadzieje, że będzie więcej inwestycji w naszym sołectwie. Kiełpino jest największą wsią w gminie Kartuzy, 4 miejsce w powiecie kartuskim po Sierakowicach, Baninie, Chwaszczyno. Jako radny oraz sołtys będę Państwa informował   na bieżąco.

Ważna informacja będą wiosenne objazdy z Burmistrzem Kartuz, proszę zgłaszać wszystkie problemy drogowe, w sprawie oświetlenia oraz inne sprawy np. znaki. Te informację będą wykorzystane do realizacji inwestycji.

 Kontakt: e-mail stolemy@wp.pl

Mirosław Paczoska

Komentarze są wyłączone.