II Bieg Arasmusa przeszedł do historii. Dziękujemy za dzień pełen wrażeń!

Niewątpliwym sukcesem zakończyła się 2. edycja Biegu Arasmusa w Kiełpinie organizowana przez Akademię Biegową Kiełpino, Stowarzyszenie Kiełpie, Parafię oraz Sołectwo Kiełpino. W imprezie wzięło udział blisko 1500 sportowców. Tylko w biegu głównym wystartowało blisko 600 biegaczy z całego kraju.  – Gratulujemy frekwencji, profesjonalizmu i perfekcyjnej organizacji biegu, jak również rozmachu przedsięwzięcia. Jednocześnie dziękujemy za tak wspaniałą promocję naszej gminy i całych Kaszub. ? przekazał podczas dekoracji organizatorom Burmistrz Kartuz Grzegorz Gołuński. Patronat Honorowy tegorocznej edycji objęła także Pani Starostwa Janina Kwiecień, Mieczysław Struk ? Marszałek Województwa pomorskiego.

 

Na metę biegu głównego rozgrywanego na atestowanej trasie 5 kilometrów dotarło aż 582 biegaczy z biegu głównego (375 przed rokiem), tuż za nimi  78 osób przemaszerowało z kijkami w marszu nordic walking. Ponadto w rywalizacji uczestniczyło także 355 dzieciaków, a w akcji Run And Fun czyli prozdrowotnym happeningu wzięło udział 360 osób. Pula nagród w tym roku wyniosła blisko 20 tyś. złotych!

Bieg Arasmusa uznawany jest za jeden z najszybszych biegów, na co wpływ ma prosta atestowana przez PZLA trasa, niemalże bez wzniesień. Dowodem na to mogą być świetne wyniki także i z tegorocznej edycji, którego autorami są wielokrotni medaliści krajowych czempionatów.

W biegu głównym zwyciężył Tomasz Grycko, aktualny mistrz Polski właśnie na tym dystansie z przed miesiąca z Siedlec, który także pobił rekord trasy, uzyskując czas: 14:21. Do drugiego kilometra utrzymywać kroku Tomaszowi starał się Elasri Abderrhim z Maroka, który ostatecznie zadowolił się drugą pozycją z wynikiem 14:55.
Na trzecim i czwartym miejscu finiszowali żukowianie ? kolejno Marek Kowalski – 14:56 i Łukasz Kowalski 15:00 Wśród kobiet najszybsza była Ewelina Paprocka z czasem 17:14, która za plecami pozostawiła drugą przed rokiem na Arasmusie ? Beatę Lupę 17:44 i zwyciężczynię, powracającą do biegania po przerwie, utytułowaną Dominikę Nowakowską z czasem 17:45, mieszkankę Kiełpina. W kategoriach wiekowych biegacze walczyli także
w pierwszych otwartych mistrzostwa województwa pomorskiego na dystansie
5 kilometrów. Podczas wydarzenia dużo emocji wzbudził wśród startujących sam medal ? ?unikatowy nawet w skali kraju, jedyny w swoim rodzaju, po prostu piękny, wyróżniający się? ? to tylko niektóre z określeń kierowanych pod adresem medalowej zdobyczy na mecie. Nie zabrało w miasteczku biegowym także wielu darmowych atrakcji ? strefy dla dzieci pełnej wrażeń, fotobudki, ścianki zdjęciowej, darmowej kawy i herbaty fundowanej przez firmę Oktan oraz stoisk firmowych naszych Partnerów. Przez cały dzień miała miejsca dodatkowa zbiórka środków na rzecz Róży Herbasz, 10 ? latki chorującej na raka. Łącznie z opłat startowym przekazano uroczyście na scenie kwotę 2400 zł oraz zasilono ją dodatkowo kwotą ok. 2000 zł zebraną przez harcerzy od darczyńców w dniu wydarzenia, za co bardzo dziękujemy. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Kiełpino to wspaniałe miejsce do bicia życiówek, rodzinnej aktywnej zabawy i wielu pozytywnych emocji. Dziękujemy jeszcze raz licznym sponsorom, partnerom technicznym i medialnym oraz wolontariuszom, wszystkim oddanym imprezie, bez których nie dalibyśmy rady zorganizować biegu na takim poziomie. Wszystkie pozytywne opinie i reakcje po wydarzeniu dodają naszemu zespołowi dużo mocy do dalszego działania, jest wysoce prawdopodobne, że trzecia odsłona biegu odbędzie się już za niespełna rok.

Wyniki mężczyzn:
1. Tomasz Grycko – 14:21 – rekord trasy
2. Elasri Abderrhim (Maroko) – 14:55
3. Marek Kowalski – 14:56
4. Łukasz Kujawski – 15:00
5. Sebastian Wąsicki – 15:30
6. Marcin Miszewski – 16:14

Wyniki kobiet:
1. Ewelina Paprocka – 17:14
2. Beata Lupa – 17:44
3. Dominika Nowakowska – 17:45
4. Iwona Szabłowska – 19:22
5. Justyna Janta – Lipińska – 20:37
6. Julia Gruchała – 21:11

 

 

Komentarze są wyłączone.