Inwestycje w sołectwie Kiełpino

Pomimo epidemii koronawieusa trwają inwestycje i prace w naszym sołectwie.  Zostały wykonane punkty świetlne na ulicach lub projekty. Bardzo proszę o dokładne określenie miejsca lamp, aby nie było nieporozumień. Mieliśmy ,w przeszłości takie -sytuację na ul. Piaskowej, Wrzosowej Cyprysowej, niektórzy mieszkańcy mieli odmienne zdanie w postawieniu lamp, ale udało się problem rozwiązać ku zadowoleniu mieszkańców. Za oświetlenie naszych ulic odpowiada w Urzędzie gminy Pan Andrzej Tersa, tam należy składać swoje uwagi w sprawie lokalizacji punktów świetlnych, Postawiono lampy solarne na ul. Osiedlowej i na zjeździe do jeziora Dużego. Na wniosek prezesa firmy Karud, na sesji gminy Kartuzy przedstawiłem sprawę wykupienia gruntu działki z przeznaczeniem na budowę ogrzewania gazowego, niestety część rady dwukrotnie odrzuciło uchwałę. Pragnę zaznaczyć firma Karud wspiera szkołę i sołectwo Kiełpino w różnych inicjatywach. Radni mieli odmienne stanowisko

Trwa naprawa nawierzchni na drodze woj. 224 w Lesznie, co poprawi dojazd do Kartuz. Na drodze powiatowej ? ul Długa, również trwają intensywne prace zmiana na nawierzchni oraz budowa chodnika w centrum Kiełpina oraz kolejny odcinek 350m do ul. Wiosennej. Jako sołtys i radny monitoruję sprawę przebudowy ul. Starowiejskiej, prowadzę na bieżąco rozmowy z burmistrzem Kartuz, zgłosiłem interpelację do biura prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz biura poselskiego Pani Magdaleny Sroka. Trwają prace ? dokumentacja projektowa budowa ronda ul. Kartuska z ul. Długą. Koordynatorem jest ZDP w Kartuzach.

Na wniosek mieszkańców napisałem list do ZDP w Karuzach w sprawie budowy chodnika na ul. Osiedlowej, zmiany nawierzchni na ul. Raduńskiej oraz postawienia progu zwalniającego na ul. Osiedlowej

Będzie zlikwidowany plac zabaw, na ulicy Szkolnej- działka Pana Herbasza, niektóre elementy zostano przeniesione na teren wokół ?Wspólnej Chaty?. Jako sołtys zająłem się sprawą, aby działki na ulicy szkolnej ? prywatny właściel przekazał gminie Kartuzy, aby w przyszłości położyć płyty jooumbo. Kolejna sprawę, którą próbuję rozwiązać na wnosek mieszkańców to dojaz do ul. Lipowej z ulicy Klonowej, trzeba rozwiązać sprawy własnościowe.

Szanowni mieszkańcy zapraszam na zebranie wiejskie 20 sierpnia 2020 roku sala gimnastyczna godzna 17.30. Proszę zabrać ze sobą maseczki i zachować dystans od drugiej osoby. W programie m.in.

  • sprawozdanie sołtysa za rok 2019,
  • zmiany z budżecie funduszu sołeckiego z roku 2019,
  • nowy fundusz sołecki na rok 2020
  • sprawy różne

Serdecznie zapraszam!

Sołtys

Mirosław Paczoska   

Komentarze są wyłączone.