„KARTËSKÔ SKRA”

W piątkowy wieczór w sali Kartuskiego Centrum Kultury w Kartuzach odbyła się uroczystość wręczenia nagród Burmistrza Kartuz  KARTËSKÔ SKRA. Uroczystość uświetnił występ kartuskich artystów pod kierownictwem Agnieszki Łabuda – Wiatr.

KARTËSKÔ SKRA” to doroczna nagroda Burmistrza Kartuz, która jest przyznawana za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz Gminy.

– Ubiegły rok był dla Kartuz czasem szczególnym, w którym obchodziliśmy jubileusz 100 – lecia nadania Kartuzom praw miejskich. Czas ten był okresem, w którym (mam takie odczucie) wzmocniliśmy znacząco wspólnotę mieszkańców Kartuz i gminy Kartuzy. Stało się to w wyniku zaangażowania mieszkańców w obchody jubileuszu. Ogrom wydarzeń, które honorowały jubileusz był dla nas powodem do niezwykłej dumy. Praca jaką wykonał w mediach społecznościach Artur Socha ukazując historię naszego miasta i jego mieszkańców była inspiracją dla wielu do wyrażenia swoich uczuć względem naszego cudownego miasta. Nie sposób tu nie wspomnieć o wsparciu jakie uzyskaliśmy organizując dzięki przychylności Zarządu Głównego i Rady Naczelnej ZKP XXIV Światowego Zjazdu Kaszubów. Za wszystkie inicjatywy podjęte dla uczczenia 100 lenia nadania praw miejskich jestem niezwykle wdzięczny – podkreślał Mieczysław Grzegorz Gołuński, Burmistrz Kartuz.

W tym roku grono laureatów powiększyło się o kolejnych 8 osób i podmiotów. Dodatkowo Burmistrz Kartuz wręczył 12 wyróżnień. Laureaci nagrody zostali wybrani przez kapitułę nagrody spośród kandydatur zgłoszonych przez mieszkańców, radnych oraz stowarzyszenia, media i organizacje zawodowe.

Laureatom zostały wręczone statuetki, które zostały wykonane specjalnie na tą okazję przez artystkę Marię Wojtiuk. Autorkę do wykonania statuetki zainspirowała proza kaszubskiego pisarza Aleksandra Majkowskiego. Statuetka jest wyobrażeniem zwycięskiego „Ducha Warto” w otoczeniu 7 kartuskich gwiazd.

– Szanowni Państwo, gratuluję tegorocznym laureatom. Zachęcam do angażowania się w życie społeczne Gminy Kartuzy. Zależy nam na budowaniu społeczeństwa obywatelskiego biorącego odpowiedzialność za to co dzieje się wokół nas. Chcemy promować dorobek naszych mieszkańców, a przez to wzbogacać gminę Kartuzy – podkreśla Burmistrz Kartuz, Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Mamy również swój sukces dla całego Kiełpina

Kategoria:

KULTURA

Arkadiusz Makurat – za promocję wśród młodych mieszkańców Gminy Kartuzy zainteresowania aktywnością fizyczną, a szczególnie uprawianiem podnoszenia ciężarów oraz wsparcie dla wydarzeń kulturalnych realizowanych na terenie sołectwa Kiełpino

Pan Arkadiusz jest znakomitym sportowcem i członkiem rady sołeckiej

GRATULACJE!!!

Więcej informacji

https://www.kartuzy.pl/aktualnosc/kultura/2424-nagrody-kartesko-skra-trafily-w-rece-laureatow

M.P.

Komentarze są wyłączone.