Mikołajkowy Festiwal Zdrowia 2016 ? bieg w centrum miasta i parada rowerowa!

  Zbliżamy się do kolejnej edycji imprezy Mikołajkowej w Kartuzach. W tym roku wydarzenie to będzie miało wyjątkowy przebieg i odbędzie się pod znakiem Mikołajkowego Festiwalu Zdrowia! To jedyna tego typu impreza na Pomorzu w tym okresie. Pomysłodawcy imprezy czyli nowo powstała Akademia Biegowa Kartuzy i Kiełpino wspólnie łączy siły z Miastem Kartuzy, Kartuskim Centrum Kultury, klubem Amator Kiełpino oraz grupą Rowerowe Kaszuby i zapraszają wszystkich miłośników aktywności fizycznej oraz dobrej zabawy. Jednym z głównych parterów imprezy jest także powiat kartuski. Cała impreza odbędzie się 11 grudnia kartuskim Parku Solidarności. W tym roku organizatorzy stawiają przede wszystkim na aktywizację mieszkańców i zachęcenie do aktywności fizycznej. Główną częścią będzie Mikołajkowy Bieg i Marsz Zdrowia,  Biegi dla dzieci ?Goń Mikołaja? oraz parada ?mikołaje na rowerach. Patronat Honorowy objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński, Starosta Janina Kwiecień, Marszałek Mieczysław Struk oraz Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne mikołajki w tym roku dostarczą wiele wrażeń i emocji oraz zapraszają do udziału. ?Poprzez Mikołajkowy Festiwal Zdrowia chcemy promować Kartuzy i aktywność fizyczną oraz uzmysławiać, że warto pozostać aktywnym także w okresie zimowym, przez całe 365 dni w roku.  W tym roku pragniemy zwiększyć nie tylko zasięg imprezy i zaprosić  naszych mieszkańców do zabawy, ale również gości z innych rejonów Pomorza do udziału i uatrakcyjnić program.

Planujemy, że  impreza przyciągnie blisko 2 tyś. uczestników ? biegaczy, rowerzystów i maszerujących z całego województwa pomorskiego w każdym wieku! Będą to najhuczniej obchodzone Mikołajki o tym charakterze na Pomorzu! Każdy znajdzie coś dla siebie.

? przekazuje koordynator imprezy, Karol Nowakowski.

Zgłoszenia na paradę rowerową w dniu imprezy w miejscu zbiórki czyli o godz. 10:30 na promenadzie.  Na prozdrowotny marsz w dniu imprezy. Natomiast na biegi dla dzieci w pogoni z Mikołajem i bieg główny swój akces zgłaszamy poprzez formularz elektroniczny. Warto dodać, że miejsca znikają z każdym dniem i na listach już blisko 500 nazwisk, w tym ponad 220 zawodników na bieg głównym. Biegacze po raz pierwszy wyruszą na trasę obejmującą centrum Kartuz i inne ciekawe miejsca w tym promenadę Asesora czy Gaj Świętopełka. To prawdziwa gradka dla miłośników joggingu, dla których nagrodą za podjęcie wyzwania będzie nie tylko satysfakcja, ale i piękny kolorowy medal na mecie.

Dodajmy, że cała impreza ma także element charytatywny. Wszyscy uczestnicy będą mogli pomóc śmiertelnie i ciężko chorym dzieciom z Fundacji Pomorze Dzieciom, która opiekuje się podopiecznymi także z Kartuzi i okolic.

Impreza potrwa do godz. 10.00 – 16.00.

Najciekawsze punkty programowe:

– Mikołajkowy Bieg Zdrowia ? 6,5 km ciekawą trasą w Kartuzach  ? limit 600 uczestników
– Mikołajkowy Marsz Zdrowia ? 2,5 km  – zgłoszenia na miejscu ?dla pierwszych 300 osób czapka mikołaja oraz dodatkowe atrakcje
–  Parada ?Mikołaje na rowerach?  przejazd rowerzystów w strojach mikołajów ? trasa ulicami Kartuz ? 7 km
– Bieg dla przedszkolaków i uczniów klas 1-6 szkół podstawowych
?GOŃ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA?  – każdy otrzymuje upominki dla dzieci
– koncert GRACE GOSPEL CHOIR z Sopotu
– wizyta Mikołaja oraz zabawa
– konkursy i zabawa dla dzieci z nagrodami
– losowanie nagród spośród wszystkich uczestników marszu i biegów

banerhonorowy-patronat-2

trasa-biegu1-1

pakiet-startowy-1-bieg-arasmusa-kopia-3

Wszystkie informacje dostępne są na stronie: https://biegarasmusa.pl/

Zgłoszenia do biegów dziecięcych i biegu głównego: https://elektronicznezapisy.pl/event/990.html

 

Gorąco zachęcamy już teraz do udziału i zapraszamy do zgłoszeń!

Komentarze są wyłączone.