Nowa aplikacja „Kwarantanna domowa”

Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku przypomina , że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek korzystania z aplikacji ”Kwarantanna domowa”. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepów:

Aplikacja to nie tylko pomoc dla służb, które odpowiadają za kontrolę odbywania Kwarantanny, ale i spora pomoc także dla jej użytkowników. Daje możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze.


Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. Na dzień dzisiejszy w województwie pomorskim na kwarantanną domową objętych jest 24 tysiące osób. To osoby, które miały kontakt z ludźmi zakażonymi SARS-Cov-2.

Obowiązkową 10-dniową kwarantanną są objęte wszystkie osoby wjeżdżające do Polski. Z kwarantanną domową wiążą się pewne obowiązki. To między innymi zakaz opuszczania miejsca, w którym odbywamy kwarantannę, nałożony po to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobą objętym kwarantanną, jak i ich bliskim lub sąsiadom.

W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię – 22 165 57 44.

Zadbaj o siebie i innych korzystając z aplikacji ?Kwarantanna domowa?.

Więcej na stronie: www.gov.pl/kwarantannadomowa

Komentarze są wyłączone.