Sprzątania rzeki Raduni?

Kochani zapraszam każdego do akcji sprzątania terenu wokół rzeki Raduni. Pomino segregacji odpadów w naszym lesie kiełpińskim jest miejscami katastrofa. Informuję  sołectwo Kiełpino jest partnerem, dzwonią mieszkańcy, że w Kiełpinie jest brudno. Niestety jest to fakt stwierdzony, ale pokażmy swoje dobre serce , pogoda jest piękna może być to spacer rodzinny. Organizatorzy przygotowali atrakcje. Jest to akcja wspólna także z gminą Somonino. JF Kennedy, powiedział piękne zdanie? Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie, zapytaj co Ty możesz zrobić dla swojego  kraju?.

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.

Ostatnia kontrola nad Radunią nie pozostawia złudzeń. Rzeka sama się nie oczyści więc musimy jej pomóc. W ubiegłym roku przeszkodziła pandemia i niestety skutki widać.

W najbliższą sobotę mamy pierwszy możliwy termin, kiedy możemy zająć się królową kaszubskich rzek. Zwlekać nie można, bo roślinność nadbrzeżna wszystko przykryje.

Zatem w sobotę, 15 maja 2021 r., od godz. 09:00 zaczynamy. Chętnych do pomocy zapraszamy – zbiórka i podział rejonów (zabrzmiało koszarowo ), przy przystani kajakowej, koło mostu drogowego w Somoninie.

Rzeka sprzyja zachowaniu dystansu społecznego, ale przypominam o maseczkach.

Zarząd Klubu Wędkarstwa Sportowego KASZUB- Somonino

Bądźmy wielką rodziną!

Kontakt do organizatora –

+48 533 314 391

Proponuję chętnych dzwonić do mnie tel.. 500189185

Ps. Proszę dzwonić w razie pytań, każda osoba mile widziana!

Mirosław Paczoska

Komentarze są wyłączone.